Адвокат розібрав на деталі закон про криміналізацію п'яного кермування

Дата публікації
Перегляди
1894
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Адвокат розібрав на деталі закон про криміналізацію п'яного кермування

Фото: pixabay.com/StockSnap

Юрист назвав закон серйозно недопрацьованим.

Закон про кваліфікацію кермування у стані алкогольного сп'яніння як кримінального проступку має низку недопрацювань і далекий від реальності.

Про це написав адвокат Вадим Володарський у блогу на сайті "Протокол".

За його словами, усі, хто сідають за кермо п'яними, розраховують, що їх не спіймають, і надалі ця тенденція не зміниться. Новий закон ніяк не вирішує цю проблему і його вплив на ситуацію "дуже сумнівний".

Юрист також підкреслив, що, якщо закони загалом не будуть доопрацьовані, то покарати водія за п'яне кермування буде неможливо "суто з процесуальних міркувань". Річ у тім, що серед іншого у законі вводитися новий вид перевірки – "медичний огляд". Водночас у кримінальному кодексі (КК) цього терміна немає.

У поясненні повідомляється, що результати "огляду", який застосовується нині, будуть неналежними і не припустимими доказами за новим законом. Водночас "медичний огляд", навіть якщо його введуть у кодекс, передбачає присутність медпрацівника. Принаймні, на це натякає приставка "медичне".

На думку Володарського, для водіїв це погана новина: будь-яка підозра на сп'яніння означатиме поїздку в орган поліції і/або на огляд до нарколога.

Разом з тим, хоча проектом і передбачається можливість огляду до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР), але сама стаття 241 КК (в яку зміни не вносяться) припускає, що огляд особи проводиться за постановою прокурора.

Тобто, на думку адвоката, алгоритм дій у разі виявлення водія, щодо якого є підозри, що він п'яний, за проектом такий: затримання (зі складанням відповідного протоколу), а потім отримання постанови прокурора (вночі на дорозі), потім огляд, і, нарешті, якщо стан сп'яніння підтвердиться, внесення відомостей до ЄРДР та подальше дізнання.

Загалом, за словами юриста, процедура виходить затягнута, багато в чому не допрацьована і дуже громіздка. Якщо ж водій виявиться тверезим, то жодних компенсацій йому не передбачено.

Також Володарський підкреслив, що від моменту затримання і до здійснення з особою будь-яких дій ця особа має право заявити, що потребує правової допомоги. І відмовитися від будь-яких процесуальних дій за своєю участю до прибуття адвоката. Така вимога також забере чимало часу, а алкоголь з крові може вивітритися.

На закінчення юрист зазначив, що багато з вказаних недоробок можуть ще поправити до набуття чинності закону 2020 року.

Раніше згадувалося, що в Україні офіційно набули чинності нові норми здачі водійських іспитів. Дії екзаменатора і кандидата у водії повинні фіксувати відеокамери, які встановлені у салоні авто. Крім того, викладачі і інструктори з водіння будуть зобов'язані вносити у спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення теоретичних і практичних занять, а також про транспортний засіб, на якому буде проводитись практичне заняття.

В Україні запроваджують відеофіксацію складання практичних іспитів на водійські права

В Україні запроваджують відеофіксацію складання практичних іспитів на водійські права

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1894
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація