Чи можна здати "євробляху" на розбирання: які існують ризики та чи буде за це штраф

Чи можна здати "євробляху" на розбирання: які існують ризики та чи буде за це штраф

Розмитнити авто на єврономерах потрібно до середини листопада.

Чи можна здавати "євробляхи" в Україні на розбирання? Цим питанням досить часто задаються власники автомобілів на єврономер, або ті, хто займається "приганянням" машин з країн Європи.

Які санкції загрожують тому, хто хоче здати своє авто на розбирання, і про суми штрафів розповіли на Facebook-сторінці "АвтоЄвроСила".

Перше, що потрібно знати, це митний режим. Якщо авто ввозили особисто ви в митному режимі транзит чи на тимчасове ввезення (консульський облік), ризикувати не варто. Адже здавши "євробляху" на розбирання, можна від 15 листопада 2021 року отримати митний штраф у розмірі 170 тисяч грн.

Якщо навіть ви особисто не ввозили авто, але купували страховку на автомобіль, то інформація зі страхової компанії про те, що ви експлуатуєте автомобіль на іноземних номерах, може бути передана до митних органів. Тому, після закінчення строку на розмитнення, 15.11.21 року, митниця може викликати вас для уточнення інформації, з якою метою ви купували страховку та може скласти протокол на 170 тисяч грн.

Якщо ви на “євроблясі” мали штрафи за порушення правил дорожнього руху або були у ДТП, авто теж не варто здавати на розбирання. В цьому випадку поліція передала про вас інформацію на митницю як особу, яка експлуатувала такий автомобіль. Тому якщо ви його не розмитните чи не вивезете в строк до 15.11.21 року, митниця може виписати штраф у розмірі 170 тисяч грн.

Якщо ж автомобіль ввезений "на верблюда" або "по повітрю", на ньому немає штрафів та страхового поліса – здавати на розбирання можна без зайвих переживань.

Як відомо, від 15 травня в Україні набув чинності закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби" № 1402-ІХ. Закон ще 12 травня був підписаний президентом Зеленським разом із іншим - "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України" № 1403-ІХ.

Згідно з документами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п'яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Так, на пільгове митне оформлення дається 180 днів від моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.

Новини України: ВР поставила крапку у питанні про пільгове розмитнення "євроблях"

Новини України: ВР поставила крапку у питанні про пільгове розмитнення "євроблях"