Чи обов’язкові реєстрація та посвідчення водія для скутерів і мопедів: суд дав роз'яснення

Чи обов’язкові реєстрація та посвідчення водія для скутерів і мопедів: суд дав роз'яснення

Associated Press

Також розглядалося це питання залежно від їзди на дорогах місцевого та державного значення.

Шостий апеляційний адміністративний суд з’ясовував, чи обов’язкові реєстрація мопедів і скутерів та отримання посвідчення водія на їхнє керування.

Про це повідомляє Дорожній адвокат.

Підставою для розгляду справи судом стали наступні обставини. Поліцейський зупинив мопед та попросив водія пред’явити свідоцтво про реєстрацію мопеда і посвідчення водія категорії А1. Водій відповів, що на користування мопедом не потрібно зазначених документів, оскільки двигун мопеда до 50 куб/см.

Інспектор не врахував цих аргументів та оштрафував водія. Водій оскаржив штраф у суді. У позові водій наголошував, що штраф незаконний, оскільки мопед не підлягає реєстрації, через те, що двигун мопеда до 50 куб/см. Зазначав, що у цій ситуації і посвідчення водія також не потрібно.

Досліджуючи це питання, суд врахував, що відповідно до п.1.10 ПДР транспортний засіб – пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу; мопед – двоколісний транспортний засіб, який має двигун з робочим об`ємом до 50 куб.см. або електродвигун потужністю до 4 кВт.

Згідно з пунктом 2.1 ПДР водій механічного транспортного засобу повинен мати з собою: а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії; б) реєстраційний документ на транспортний засіб.

Відповідно до пункту 2.9 розділу 2 ПДР водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в МВС. Згідно з абзацом 2 пункту 7 Порядку №1388, експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані в МВС забороняється. Пунктом 8 вказаного Порядку встановлено, що перша державна реєстрація мопедів, придбаних до набрання чинності постановою КМУ від 23.12.2009 № 1371 може проводитися без подання документів, що підтверджують правомірність їх придбання.

Постановою КМУ №511 затверджено нову редакцію Положення про порядок видачі посвідчень водія та передбачено, що транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності посвідчення водія, поділяються на мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об`ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт. Згідно з Законом № 586-VІ з 01.01.2010 передбачена обов`язкова реєстрація мопедів.

Тому, якщо водій керує мопедом, незареєстрованим у сервісному центрі МВС, – штраф 850 грн на перший раз. Якщо таке порушення буде виявлено повторно, то штраф вже 1 700 грн з можливим вилученням мопеда до рішення суду. Якщо водій керує мопедом без права керування категорії А1, то штраф 3400 грн.

Наступна публікація