Ціни на пальне у жовтні. Чого очікувати українцям

Дата публікації
Перегляди
3715
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ціни на пальне у жовтні. Чого очікувати українцям

Фото: Associated Press

Експерт розповів, чого варто очікувати на паливному ринку України.

У жовтні в Україні прогнозують зростання вартості дизельного пального і автогазу, а ціни на бензини повинні залишитися на нинішньому рівні.

Про це пише "Сегодня" з посиланням на думки експертів.

Судячи з повідомлення, вартість дизельного палива може зростати за вже наявного дефіциту, перебоїв поставок з-за кордону і ще низки причин. При цьому, за словами експертів, хоч поки що для споживачів ціна за літр цього пального тримається приблизно на одному рівні є тенденція до зростання.

"По дизелю з'явилися штучні проблеми. На жовтень ми можемо недоотримати 120-150 тисяч тонн дизеля. Очікування на ринку не дуже приємні", - зауважує експерт енергоринку Леонід Косянчук.

На думку фахівців, одна з причин дефіциту – це введення спецмит на імпорт "дизеля" і скрапленого газу з Росії.

Крім того, видання зазначає, що тільки залізниця не здатна забезпечити необхідні обсяги поставок палива в Україну. При цьому, зі слів експерта, блокується розвантаження суден в портах Чорного моря, що також посилює дефіцитність дизельного палива.

Постачання бензину більш диверсифіковані, тому з ним не буде ризиків, відзначають експерти. Однак ціни на кордоні зростають, і це може призвести до його здорожчання.

Щодо зрідженого газу експерти вважають, що він, як і дизельне пальне, може дорожчати через спецмита на російський експорт. Разом з тим, повідомляється, що трейдери закупили серйозні запаси автогазу і це може сприяти навіть його здешевлення в жовтні.

"Трейдери, щоб згладити свої витрати, законтрактували багато газу, і жовтень буде профіцитним. Цей профіцит буде тягнути (ціни) вниз. Інший фактор буде впливати на подорожчання", - говорить Косянчук.

Водночас є ще причини, через які може дорожчати автогаз – це зростання курсу долара і зростання цін на зріджений газ в Середземному морі.

Раніше експерти вже розповідали, що Україні загрожує подорожчання автогазу. Зміну вартості пального, імовірно, варто очікувати протягом декількох тижнів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3715
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація