Експерт пояснив, чому ціни на бензин продовжать бити антирекорди

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Україні прогнозують чергове подорожчання бензину, дизеля і автогазу.

Станом на 11 жовтня ціни за бензин в Україні менш ніж за місяць зросли орієнтовно на 3,5 грн/літр. При цьому експерти прогнозують, що вартість нафтопродуктів буде зростати.

Крім того, вартість газу від початку вересня "підскочила" від 14 грн/літр до більш ніж 15 грн/літр, пише "Мінфін".

При цьому подорожчання бензину, дизеля і автогазу в результаті торкнеться не тільки автомобілістів, але і всіх українців. Дороге паливо впливає на вартість практично всіх товарів і послуг, розкручуючи і без того високу інфляцію. Про це розповів екс-голова "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України" і експерт паливного ринку Леонід Косянчук.

Причина подорожчання бензину і дизеля – зростання цін на нафту на світовому ринку. Це пов'язано з частковою відмовою на світовому ринку від нафтопродуктів з Ірану через санкції США. Так експорт останньої впав з 2,5-2,7 млн. барелів до 1 млн.

Ще одна причина: нафтокомпанії, розташовані в Мексиканській затоці, скоротили видобуток нафти на 17% через ураган "Майкл".

"Навіть внутрішні виробники нафтопродуктів встановлюють ціни з імпортного паритету і ніколи не постачають на ринок свою продукцію дешевше імпортного. Як правило, звіряються з прайсами Білоруської нафтової компанії, яка виставляє свої ціни відповідно до світових котирувань", - говорить експерт.

Крім того, на ціну бензину також впливає інфляція гривні. Так, якщо до кінця 2018 року курс підскочить до закладеного в бюджеті – 30 гривень за долар – варто очікувати подорожчання бензину ще мінімум на 1,5 гривні за літр. І це без урахування глобального подорожчання нафти у світі.

Раніше згадувалося, що колапс не трапився: автомобілісти влаштували сигнальний флешмоб на дорогах країни через зростання цін на бензин. Незважаючи на заклики багато водіїв не зважилися зупинятися посеред дороги.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції