Експерти розповіли, що буде з цінами на автогаз найближчим часом

Експерти розповіли, що буде з цінами на автогаз найближчим часом

Associated Press

Заправитися блакитним пальним може стати дешевше.

Як відомо, вартість автогазу останнім часом зростає все більше. Так середня ціна блакитного пального в Україні зросла до 18 грн/л і оновила рекорд останніх чотирьох років.

Утім, за прогнозами експертів, заправитися цим видом пального найближчим часом може стати дешевше, передає UBR.

Зазначається, що вже цією осені ціна може різко обвалитися. Так, у вересні вартість автогазу може впасти приблизно до 55% від вартості бензину А-95 (до 16,3 грн/л). Якщо здешевлення не буде, то українці можуть просто перестати купувати автогаз, так що найімовірніше, що зниження цін відбудеться "силовим шляхом".

"За останні 2-3 роки в Україні споживання автогазу перевищило показники по бензину. Фінансові можливості наших споживачів низькі", - заявив експерт з питань ринку пального Леонід Косянчук.

За словами фахівця, якщо в європейських країнах громадяни витрачають на бензин 2-6% від зарплати, то в Україні - 60%. Аналогічної думки дотримується експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук. За його словами, автомобільний газ повинен впасти в ціні через здешевлення нафти.

Фахівець прогнозує, що вартість може зменшитися на 1 гривню, однак якщо не зміниться ситуація на ринку нафти.

"Але в основному автомобілісти в Україні використовують дизель - 60% з них. Для порівняння, автогаз і бензин використовують по 20% відповідно", - зазначив Корольчук.

Раніше розповідалося про те, що українським АЗС встановили нову граничну вартість на бензин та дизельне пальне, від якої вони можуть встановлювати свою націнку.

Наступна публікація