Фахівець розповів, чого очікувати водіям із цінами на бензин та дизельне пальне найближчим часом

Автор
Андрій СурковАндрій Сурков
Дата публікації
Перегляди
8506
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Фахівець розповів, чого очікувати водіям із цінами на бензин та дизельне пальне найближчим часом

Фото: Associated Press

Тенденція підняття вартості продовжиться.

Експерт розповів, що буде з цінами на бензин та дизельне пальне в Україні до кінця травня.

Зазначається, що в квітні на тлі ажіотажного попиту пальне зросло в оптовій ціні на 4-6%.

Так, фахівець з енергетичних питань Геннадій Рябцев в програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів, до чого саме варто готуватися водіям із вартістю на пальне найближчим часом.

За його словами, до кінця травня бензин та дизель щотижня зростатиме від 15 до 20 коп./літр. Рябцев бачить дві причини такого розвитку подій.

"Є дві основні причини подорожчання палива. Перша – пам’ятаєте, у квітні було підписано меморандум між Кабміном і окремими учасниками ринку. Ці учасники тоді знизили ціни на бензин, щоб вони не перевищували 30 грн за літр. Це у різних заправників склало від 40 копійок до гривні. Але квітень закінчився, і відповідно ці ціни повернулися".

Як другу причину експерт назвав штучний ажіотаж.

"Друга причина: у квітні нам дехто розповідав, що ось-ось буде дуже великий дефіцит, нестача пального, посівна не пройде і так далі. Був штучно створений ажіотажний попит на оптовому ринку. Трейдери закупили паливо, на тлі цього ажіотажного попиту воно виросло в оптовій ціні на 4-6%, і це все паливо потрапило на нафтобази. Зараз це пальне поступово приходить на заправки. Ці 4-6% – це приблизно гривня (додаткової вартості за літр палива – прим.) або трохи вище. До кінця травня десь по 15-20 копійок щотижня буде рости ціна палива", - підсумував Рябцев.

Як відомо, українські роздрібні мережі розпочали перегляд цін на пальне минулого тижня. Основна причина – зростання світових цін на нафту і нафтопродукти. Так, з початку квітня світові ціни на нафту виросли від 62 дол./бар. до 69 дол./бар., а нафтопродукти в Європі здорожчали на 7-11%. Водночас дрібногуртові партії дизельного пального в Україні за аналогічний період здорожчали на 10%, до 24,02 грн/л, бензину – на 8%, до 26,56 грн/л і 27,42 грн/л за "двійку" і "п'ятірку" відповідно.

Додамо, що Кабінет міністрів ввів обов'язкове декларування підвищення роздрібних цін на бензин і дизельне паливо більш ніж на 1%. Перелік соціально значущих товарів, які підлягатимуть декларуванню, доповнено бензином марок А-92 та А-95, а також дизельним паливом. Про зростання цін необхідно повідомляти за 20 днів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8506
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація