Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фіскали пояснили, скільки коштує розмитнити комерційний електрокар

Для вантажівок і фургонів на електриці деякі податки залишили.

В Україні скасовано акцизи на розмитнення легкових електрокарів, але для ввезення комерційного транспорту прийняті дещо інші стандарти оподаткування.

Про це повідомляє Auto.Ria з посиланням на прес-службу ДФС України.

Так, спочатку митники класифікують електромобіль як легковий або вантажний.

Якщо машину зараховано до категорії легкових, то розмитнення буде відбуватися за правилами для легкового електрокара. Мито і ПДВ сплачувати не доведеться, а акциз складе 1 євро за 1 кВт-год ємності акумулятора.

У разі, якщо комерційний автомобіль класифікують як вантажний, власнику доведеться сплатити вже інші податки. Для нього буде застосовано повний код УКТ ЗЕД 8704 90 00 00 "моторні ТЗ для перевезення вантажів, інші".

Мито складатиме 10% від вартості автомобіля. При цьому, якщо авто має сертифікат про походження з країн Євросоюзу, то воно знизиться до 6,3%, а з Канади – до 7,5%. Окремо необхідно сплатити ПДВ у розмірі 20% від оціночної вартості.

Враховуючи те, що цей код УКТ ЗЕД відсутній у переліку підакцизних товарів, то сплата акцизу не передбачена.

Митники класифікують автомобілі з УКТ ЗЕД як групу 8703 (легкові) або 8704 (вантажні). Щоб щоразу визначення типу транспорту відбувалося однозначно, митники будуть керуватися Поясненням до УКТ ЗЕД для роботи з Гармонізованою системою версії 2012 року та Комбінованою номенклатурою ЄС, затвердженою наказом ДФС №401 від 09.06.2015.

Раніше з'ясувалося, коли найбільше електрокарів українці купили 2018 року. Українці реєстрували орієнтовно 20 автомобілів щодня.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції