Гончаров роз’яснив, хто і як зможе перенести водійські права і техпаспорт у смартфон

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Гончаров роз’яснив, хто і як зможе перенести водійські права і техпаспорт у смартфон

Фото: 24tv.ua

Електронні документи будуть зберігатись у спеціальному додатку на телефоні.

В Україні планують перенести у смартфон водійські посвідчення і технічний паспорт на автомобіль.

Про це під час брифінгу, який транслює ТСН Live, розповів заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров.

За його словами, водій зможе зробити цифрову копію прав та техпаспорта за допомогою спеціального телефонного додатку, який розробляє Міністерство цифрової трансформації. Уже під час зупинки патрульним він зможе представити не пластикові документи, а електронні.

Гончаров розповідає, що правоохоронці теж отримають спеціальне обладнання, яке дозволить відсканувати електронні посвідчення та перевірити їх наявність чи іншу інформацію у базі даних.

Він переконаний, що це спростить життя автомобілістів, адже під час складання іспитів водій отримує право на кермування автомобілем, а не просто пластикову картку, за відсутність якої наразі штрафують водіїв.

При цьому сформувати електронні документи громадяни зможуть дистанційно за допомогою смартфона. Але це буде можливо лише за наявності відцифрованого фото водія у базах правоохоронців. Тож миттєво не зможуть отримати електронні права ті, у кого вони ще "радянського зразка", говорить Гончаров.

Він зауважив, що для того, щоб все ж перенести документи у смартфон власникам застарілих посвідчень доведеться замінити їх на нові. При цьому автомобілісти і надалі зможуть користуватись звичайними водійськими правами і техпаспортом, а електронні зможе кожен використовувати за бажанням.

Варто зазначити, що Гончаров також розповів про нову процедуру отримання автономерів в Україні. Громадянам планують дозволити самостійно замовляти номерні знаки.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація