Мінінфраструктури запропонувало поетапну заборону ввезення авто з ДВЗ: названо терміни

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мінінфраструктури запропонувало поетапну заборону ввезення авто з ДВЗ: названо терміни

Associated Press

Для цього було створено відповідний законопроєкт.

Міністерство інфраструктури України запропонувало поетапну заборону ввезення та першої держреєстрації автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ).

Так, відомство оприлюднило проєкт Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів".

Цим документом передбачається запровадити поетапну заборону ввезення та першої державної реєстрації в Україні автомобілів з двигунами внутрішнього згорання, у тому числі і вироблених в Україні. Зокрема, пропонується заборона:

  • від 01.01.2027 вживаних автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згорання;
  • від 01.01.2030 нових автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згорання, а також вживаних і нових автомобілів з бензиновими двигунами внутрішнього згорання.

Заборона не буде поширюватися на автомобілі Збройних Сил України та інших військових формувань, автомобілі що використовуються фермерськими господарствами з метою їхнього використання поза межами автомобільних доріг загального користування під час ведення фермерського господарства та автомобілі, що набуваються у спадок, а також на автомобілі виготовлені до 01 січня 1981 року.

Як пояснюють у відомстві, законопроєкт розроблено з метою реалізації окремих положень Угоди про асоціацію з ЄС та Директиви 2009/33/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 23 квітня 2009 року "Щодо просування чистих та енергоефективних транспортних засобів автомобільного транспорту".

Раніше розповідалося про те, що Європа збирається повністю відмовитися від авто з ДВЗ.

Наступна публікація