Митники почали відбирати давно розмитнені "євробляхи": що відомо

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Митники почали відбирати давно розмитнені "євробляхи": що відомо

АвтоЄвроСила

Одним із таких випадків стало авто, яке "легалізували" ще 2019 року.

Працівники митної служби почали відбирати давно розмитнені автомобілі на європейській реєстрації.

Про це повідомляє UBR із посиланням на громадську організацію "АвтоЄвроСила".

Зазначається, що митники почали конфісковувати автомобілі, які давним-давно розмитнили – ще за старими правилами та цінами на оформлення. У АЄС наголосили, що це дуже небезпечний прецедент. Тепер на таких самих підставах митниця разом із виконавчою службою може конфіскувати дуже багато вже розмитнених "євроблях".

У цьому разі забрали авто, яке було розмитнено ще у 2019 році, а сума відповідних платежів склала тоді близько 3 500 євро.

У 2020 році водієві прийшли документи з суду з рішенням про конфіскацію цього авто, яким він користувався на підставі довіреності. За словами потерпілого автомобіліста, митниця не погодилася навіть на оплату штрафу у розмірі вартості машини (за купчою – $1000), та залучала до стягнення виконавчу службу.

Річ у тім, що митниця може здійснювати перевірку документів, на підставі яких машина потрапила до України, протягом трьох років від моменту ввезення. Це називається митний аудит. У цьому випадку, каже юрист, санкції незаконні, оскільки на момент винесення ухвали ця громадянка вже померла, а митницею було припущено цілу низку процедурних помилок. Як наслідок, справа дійшла до судів, де водій, у якого забрали авто, намагався його повернути. Але суперечки поки що нічим хорошим для нього не закінчилися – апеляція програна. На думку служителів Феміди, люди, які ввозили авто – підробили довіреність. Не допомогло навіть те, що у техпаспорті вказано нинішнього власника транспорту, який його і розмитнював у 2019 році.

Окрім штрафу у розмірі повної вартості авто, митники наполягають ще й на стягненні 33 тисяч грн санкцій. Плюс - оплата всіх судових витрат. Наразі авто перебуває у розшуку виконавчою службою.

Читайте також:

Наступна публікація