На українських дорогах набувають чинності чергові щорічні обмеження руху: що відомо

На українських дорогах набувають чинності чергові щорічні обмеження руху: що відомо

УНІАН

Вони почали діяти від 1 червня.

В Україні набуває чинності сезонне обмеження руху для великовагових транспортних засобів у денну пору.

Про це повідомляє "Укравтодор".

Зазначається, що від 1 червня вводиться заборона на пересування вантажівок та фур під час спеки. Все це робиться задля того, аби мінімізувати негативний вплив великогабаритних транспортних засобів на дорожнє покриття, яке за високих температур стає вразливим до навантажень.

На автомобільних дорогах загального користування державного значення встановлено відповідні заборонні дорожні знаки та інформаційні щити.

Так, обмеження стосуються всіх транспортних засобів з фактичною масою вище 24 т і навантаженням на вісь більше 7 т. Винятки існують тільки для ТЗ, що перевозять небезпечні та швидкопсувні вантажі, живих птахів і тварин. А також для тих, чиї перевезення пов'язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.

Умовою для обмеження руху є температурний показник повітря вище +28 градусів за Цельсієм. Якщо ж в зазначений період в денний час стовпчик термометра буде нижче цієї позначки, водії зможуть здійснювати рух в колишньому режимі. Контроль за дотриманням норми покладено на підрозділи "Укртрансбезпеки" і обласні підрозділи Національної поліції України.

Що саме потрібно робити водіям в цій ситуації:

  • перечекати спекотний період можна на майданчиках для тимчасової стоянки транспортних засобів в смугах відведення автомобільних доріг та біля об’єктів дорожнього сервісу;
  • відшукати місце відстою вздовж державних доріг можна за вказівниками або скористатися Google мапою;
  • Також ви можете скористатися TIR-паркінгом. Мапа їхнього розташування за посиланням.
Наступна публікація