Нардепи пропонують штрафувати водіїв за перевезення дітей без автокрісел

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Стягнення може скласти 510 гривень.

В Україні нардепи пропонують штрафувати на 510 гривень батьків, які перевозять дітей на машині без автокрісла.

Про це йдеться у сюжеті програми "Сніданок з 1+1".

Наразі у правилах дорожнього руху зазначається, що дітей до 12 років потрібно перевозити в спеціальних кріслах. Разом з тим покарання за порушення норми ніяке не передбачено.  Тому чимало автомобілістів не поспішають купувати автокрісла, а дитину перевозить на руках мати чи інший пасажир. Але експерти наголошують, що такого захисту недостатньо.

"У момент аварії ви летите вперед і нічого не можете зробити, кого б ви не тримали. До того ж варто розуміти, що малюк у момент зіткнення може мати вагу у кілька тонн", - говорить автоекспрерт.

Крім того, випробування на безпеку демонструють – навіть паски безпеки не гарантують захисту маленькій дитині.

Загалом в Україні лише 12% власників авто використовують дитячі крісла. Натомість у Німеччині ними користуються 99% керманичів, у Чехії та Естонії – 96%. Але і штрафи там за відсутність крісла немаленькі. У Німечині - 60 євро, у Чехії - 78, в Естонії взагалі до 400 євро.

Низький попит пов'язаний із слабкою обізнаністю водіїв у ризиках, які чекають на дитину без автокрісла. Ще один фактор – вартість. Так, дитяче крісло коштує від 3 до 20 тисяч гривень. Крім того, його потрібно міняти кілька разів за час зростання. Тим не менш придбати можна й вживане, ціна на яке буде значно нижчою.

Тому варто дбати про безпеку близьких, незважаючи на те, чи ухвалять депутати новий законопроект №10131, який встановить штраф за перевезення дитини без крісла.

Подробиці дивіться у сюжеті програми "Сніданок з 1+1".

Відео В Україні планують штрафувати за проїзд дитини без автокрісла

Дитячі автокрісла, які рятують життя дітей під час ДТП, в Україні не популярні. В середньому, лише кожна восьма дитина їздить у автокріслі. В той час як у  Європі та США такі засоби захисту – обов'язкові. А покарання за недбале ставлення до безпеки дітей – величезне. Хоч українські правила дорожнього руху і зобов’язують батьків возити дітей до 12 років у автокріслах, та штрафу за невиконання цього пункту досі не було. Але тепер буде, обіцяють депутати. На яку суму планують штрафувати безвідповідальних батьків – розбирався Сніданок.  

В Україні планують штрафувати за проїзд дитини без автокрісла

Раніше адвокат нагадав, які підстави для зупинення авто законні. У дописі повідомляється, що поліцейський повинен одразу після зупинки авто повідомити водія про причину зупинки. При цьому вона має бути однією із зазначених. У іншому випадку вимога правоохоронця – безпідставна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції