Нардепи ухвалили законопроєкт про серйозні штрафи за перевантажені фури

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вантажоперевізникам загрожують стягнення від 8,5 тисяч гривень.

Нардепи підтримали законопроєкт 1047, яким передбачені серйозні штрафи за перевантаження фур.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради України.

Судячи з тексту документа, за порушення вантажоперевізниками установлених габаритно-вагових норм на 5-10% без необхідних дозволів карається штрафом у 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (близько 8,5 тисячі гривень).

Якщо ж фура перевантажена на 10-20% понад норму, то стягнення виростає до тисячі неоподатковуваних мінімумів, а якщо навіть більше, ніж на 20%, – до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів.

Адміністративну відповідальність за порушення несе відповідальна особа, за якою зареєстрована вантажівка. Якщо ж фура закріплена в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів за належною особою, то тоді ця людина і несе відповідальність.

У тому разі, якщо в реєстрі відсутні відомості про керівника юридичної особи, то штраф сплачує людина, яка виконує повноваження керівника такої юрособи.

Також законопроєктом 1047 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України про окремих питаннях здійснення габаритно-вагового контролю" передбачено, що адміністративно-господарські штрафи будуть зараховуватись у державний дорожній фонд України.

Раніше згадувалося, що в Україні траси планують зробити платними для фур. В "Укравтодорі" впевнені, що платні дороги дозволять довше зберігати покриття в хорошому стані.

Відео Укравтодор зможе зважувати вантажівки під час руху

Прослизнути із зайвими кілограмами не вийде, бо Укравтодор приготував нову засідку. Вона буде знаходитись за декілька кілометрів до стаціонарного зважування, тому інформацію про перевантаження працівники Укравтодору отримуватимуть завчасно.

Укравтодор зможе зважувати вантажівки під час руху

Залиште свій коментар

Вибір редакції