Не ввозили "євробляху", але отримали штраф у 170 тисяч грн: що робити

Дата публікації
Перегляди
2294
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Не ввозили "євробляху", але отримали штраф у 170 тисяч грн: що робити

Цього грошового покарання можна уникнути.

На одну особу можливо було ввезти на територію України без розмитнення лише один автомобіль. Тому, "автогонщики" використовували різноманітні схеми, щоб завезти до України і продати якомога більше "дешевих" автомобілів.

Дорожній адвокат вирішив пояснити, як не отримати серйозний грошовий штраф за "євробляху", яку ви не ввозили.

Зазначається, що схеми ввезення машин були різноманітні. В деяких випадках підбирали пасажиром в автомобіль на кордоні людину і під час пред’явлення документів на пункті перетину кордону зазначали цю людину, як таку, що ввозить автомобіль. Або ж привозили людей під кордон, брали в них паспорти і оформляли на таких людей ввезення автомобілів.

Окрім того, поширеною була також схема, коли за окрему плату домовлялись з людиною про ввезення на її ім’я автомобіля та переконували, що жодної відповідальності людина не понесе.

Утім, зараз митниця не зважає на це та всім виписує штраф у розмірі 170 тисяч грн. Як же діяти такому "власнику" ввезеної на його ім’я "євробляхи".

Відповідно до частини 1 статті 460 Митного кодексу вчинення порушень митних правил, передбачених статтями 470, 480, внаслідок дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується документами, не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої Митним Кодексом.

Таким чином, законодавство України дає можливість уникнути штрафу за порушення митних правил у разі, якщо факт порушення відбувся внаслідок скоєння відносно вас злочинних дій третіх осіб. Але за умови, якщо такі обставини підтверджені документально, а не лише словами.

Тому, якщо ви стали жертвою шахрайської схеми оформлення на ваш паспорт "євробляхи", вам слід невідкладно звернутись у правоохоронні органи із відповідною заявою. У цій заяві вам потрібно детально описати всі обставини справи стосовно злочинних дій третіх осіб стосовно вас. 

Окрім того, вам потрібно надіслати повідомлення на митницю із зазначенням детальних обставин справи та долученням копій всіх доказів у справі, а також копії надісланої до правоохоронних органів заяви. Під час відправлення зазначених документів обов’язково залишайте собі їхні копії та зберігайте квитанції про їхнє відправлення. Подання зазначених документів допоможе вам уникнути штрафу 170 000 грн за порушення, яке ви не вчиняли.

Наступна публікація