Нефьодов розкритикував каталоги Schwacke і придумав, як оцінювати "євробляхи"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Митницю планують зробити максимально прозорою для автомобілістів.

В Україні планують зробити процес розмитнення "євроблях" та загалом автомобілів максимально прозорим, щоб знищити корупцію на митниці і дозволити автомобілістам самостійно прораховувати вартість машин.

Про це розповів очільник митної служби Максим Нефьодов у інтерв’ю для "5 каналу".

За його словами, наразі люди дізнаються про обсяг мит, які вони мають сплатити і як митниця буде оцінювати машину, уже безпосередньо на кордоні. Він зазначив, що причиною цьому служать каталоги Schwacke.

"Якщо ви приїдете на кордон – на кордоні є так звані утаємничені каталоги Schwacke, за якими визначається ціна, і комусь пропускають (авто), комусь донараховують (мито), а комусь – донараховують утричі", - розповів Нефьодов.

Він зазначив, що насправді детальної статистики ні у кого немає і ніхто не знає деталей, як саме нараховують податки на авто. Через це серед автомобілістів з'явилось чимало чуток, що різні митниці використовують різні індикативи, а весь процес розмитнення "м’яко кажучи, напівлегальний".

Щоб вирішити таку проблему, Нефьодов пропонує скласти єдину базу вартості розмитнення автомобілів на основі даних про уже ввезені машини. Він підкреслив, що ціни неможливо вказати точно, але все ж вартість розмитнення однакових авто, незалежно від комплектації, повинна бути у приблизно однакових цінових рамках.

Створення такої бази повинно знизити корупцію на митницях, захистити автомобілістів і дозволити їм заздалегідь знати, скільки доведеться платити за розмитнення.

Нагадаємо, що уже від 24 серпня 2019 року власників "євроблях" почнуть нещадно штрафувати. "Євробляхери" навіть зняли звернення до Зеленського під Адміністрацією президента з проханням вирішити цю проблему. Власники нерозмитнених авто закликали президента скликати круглий стіл за їхньої участі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції