Омелян розповів про революційні законопроекти для сфери електрокарів в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Закони дозволять привабити мільярдні інвестиції на зведення нових заводів.

В Україні для революції у сфері електромобільності необхідно ухвалити законопроекти про сприяння виробництву електрокарів, деталей до них та літієвих акумуляторів.

Про це 9 квітня під час зустрічі, відео якої з’явилась на YouTube-каналі Ukraine Crisis Media Center, заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

За його словами, нові закони "найбільш прогресивні у світі" і їх необхідно ухвалити для залучення іноземних інвесторів. Вони дозволять привабити до країни мінімум 1,5-2 мільярди доларів лише на зведення заводу батарей та налагодити замкнутий цикл від видобутку літію, його збагачення до виробництва готового акумулятора.

Омелян додав, що нові закони, а як результат виробництво комплектувальних до електрокарів, дозволить Україні "догнати країни Заходу у четвертій промисловій революції". Натомість без законопроектів справа не зрушиться з місця.

"Китай йде попереду в розвитку електромобілів, далі йде США і лише потім – Європа. Ми маємо шанс скочити зараз в цей електричний потяг і домчати до якісного виробництва з високооплачуваними робочими місцями і перетворитись на високотехнологічну країну", - наголосив Омелян.

Як відомо, у березні 2018 року у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти 8159 і 8160 про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України, які передбачають на 10 років звільнення від оподаткування і ввізного мита комплектуючих та кузовів для виробництва електромобілів (легкових і вантажних) та електробусів в Україні, від сплати пенсійного збору покупців електрокарів, і на 15 років - від податку на прибуток видобувачів літію, виробників акумуляторів і електромобілів.

Нагадаємо, що українська влада зобов'язала будувати автостоянки з електрозарядками. Зарядки для електромобілів мають з'явитися на кожній автостоянці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції