Пільгове розмитнення авто за тисячу євро: юристи вказали "євробляхерам" на проблему

Пільгове розмитнення авто за тисячу євро: юристи вказали "євробляхерам" на проблему

УНІАН

Власникам машин на єврономерах потрібно ще почекати.

Як відомо, від 15 травня в Україні набув чинності закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби" № 1402-ІХ, який напередодні було опубліковано на сайті видання "Голос України".

Водночас, як зазначено в документах, обидва закони (№1402-IX і №1403-IX про зміни до Податкового та Митного кодексів, прим.), які були підписані президентом України Володимиром Зеленським 12 травня, введуть в дію через місяць з дня набрання ним чинності, тобто 15 червня.

Згідно з документами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п'яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Так, на пільгове митне оформлення дається 180 днів від моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.

Попри це, в коментарі для UBR, експерт Центру політико-правових реформ Олександр Марусяк звертає увагу на законодавчий парадокс, який наводить на думки, що депутати просто хочуть євробляхерів "розвести".

"У мене тільки два варіанти: або в "Голосі України" помилилися (що менш ймовірно), або хочуть ввести евробляхерів в оману, забравши у них цілий місяць. Якщо дотримуватися тексту, 180 днів дійсно починаються саме з 15 травня. Іншими словами, на 15 червня у власників таких авто залишиться вже 150 днів", - зазначив Марусяк.

За його словами, цей дисбаланс в українських законах між "набуттям чинності" і "введенням в дію" - справжня проблема. З'являється період, коли закон як би є, але його немає. Дійсно, іноді в рідкісних обставин такий розрив виправданий, але явно не тут.

Аналогічне говорить й автоюрист Іван Казачук.

"Олександр Ковальчук (один з авторів закону, прим.) вкрав у людей місяць. Це не помилка. Це - шок. Народний депутат розповідав, що людям дається шість місяців на розмитнення, а насправді - п'ять", - зауважив експерт.

Внесені зміни в Митний кодекс знижують штраф за незаконне перебування евробляхерів Україні від 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 тисяч грн) до 500 (8,5 тисяч грн). Після сплати цієї суми можна вивезти автомобіль за кордон або розмитнити його в нашій країні.

Додамо, що під дію цих законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам "Євро-2" й вище, походять з держави-окупанта (держави-агресора) або ввезені з тимчасово окупованої території України.

Новини України: ВР поставила крапку у питанні про пільгове розмитнення "євроблях"

Новини України: ВР поставила крапку у питанні про пільгове розмитнення "євроблях"