Пільгове розмитнення "євроблях" вже принесло до Держбюджету понад мільярд гривень

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Пільгове розмитнення "євроблях" вже принесло до Держбюджету понад мільярд гривень

АвтоЄвроСила

За два з половиною місяці в Україні розмитнили 28 тисяч подібних машин.

Держбюджет отримав понад один млрд грн від пільгового розмитнення авто на єврономерах.

Про це повідомляє Державна митна служба України.

Так, від 15 червня до 27 серпня було розмитнено 28 тисяч "євроблях". Зазначається, що зібрані кошти підуть на "боротьбу з COVID-19".

"Держава отримає додаткові надходження до бюджету, вкрай важливі для підтримки медичної системи. Водночас громадяни, що користуються автівками з іноземною реєстрацією, можуть стати їх повноцінними власниками у повній відповідності до чинного законодавства", - наголосив заступник Голови Держмитслужби України Руслан Черкасський.

Спрощення стосується легкових автомобілів та автівок для перевезення вантажу загальною вагою до 3,5 тон:

  • які були ввезені в Україну в режимі тимчасового ввезення або транзиту і станом на 31 грудня 2020 року перебували в Україні;
  • з року випуску яких минуло 5 і більше років.

Такі транспортні засоби тимчасово звільняються від сплати ввізного мита. Відтак, власники змушені сплатити:

  • акцизний податок (сума коефіцієнтів за формулою: вік авто + тип двигуна + об’єму двигуна);
  • ПДВ – 20%; від суми акцизного податку.

Як відомо, від 15 травня в Україні набув чинності закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування яких є транспортні засоби" № 1402-ІХ. Закон ще 12 травня був підписаний президентом Зеленським разом із іншим - "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України" № 1403-ІХ.

Згідно з документами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п'яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Так, на пільгове митне оформлення дається 180 днів від моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.

Наступна публікація