Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Поліцейські України розбили у ДТП кожне шосте авто. Дослідження

Деякі патрульні авто потрапляли у ДТП від 6 до 8 разів.

В Україні провели технічну перевірку поліцейських автомобілів і виявили, що кожна шоста машина розбита у ДТП. Загалом, це 313 штук. Крім них, ще 79 простоюють через технічну несправність.

Про це повідомляють у звіті Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених на забезпечення діяльності підрозділів, установ та закладів Нацполіції.

Перевірку провели протягом періоду від 7 грудня 2017 до 1 березня 2018 року.

Загалом патрульна поліція має 1876 автомобілів, більшість яких отримана за 2015–2016 роки. Із цих автомобілів 1196 – Toyota Prius. Із звіту випливає, що кожна п’ята машина не працює, а кожна шоста, із загального числа, пошкоджена у ДТП. Так, в окремих підрозділах патрульної поліції технічно несправна майже половина наявних автомобілів.

В управлінні патрульної поліції у Львівській області із 92 автомобілів у неробочому стані перебуває і не експлуатується 47, серед яких 43 патрульні автомобілі.

Патрульна поліція Києва із 300 автомобілів у неробочому стані має 105, із яких 95 пошкоджені у ДТП. При цьому кілька автівок київських правоохоронців потрапляли у аварії від 6 до 8 разів.

Загалом за 2016-2017 роки патрульні пошкодили у дорожньо транспортних пригодах 951 автомобіль.

Внаслідок виходу автомобілів із ладу Департамент патрульної поліції витратив 2,59 мільйона гривень за 2016-2017 роки. Рішення про відновлення або списання битих автомобілів керівництвом Департаменту не ухвалювалось, через що під час зберігання на відкритих площадках стан автівок погіршується. У ряді випадків вартість ремонту техніки вже перевищує її балансову вартість.

При цьому аудитори встановили, що поліція не провела службові розслідування по 174 ДТП за участі патрульних автомобілів. Тому винні у цих аваріях не встановлені.

Через те, що така кількість патрульних авто не працюють, збільшується навантаження на поліцейських. Така ситуація підштовхує багатьох правоохоронців звільнятися та шукати кращої роботи.

Нагадаємо, що раніше глобальна перевірка перевізників виявила тисячі порушень. Патрульні виявили понад 25 тисяч порушень правил дорожнього руху та стандартів перевезення пасажирів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції