Ринок вживаних авто: які машини з пробігом обирали українці в травні

Автор
Андрій СурковАндрій Сурков
Дата публікації
Перегляди
546
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ринок вживаних авто: які машини з пробігом обирали українці в травні

Фото: Associated Press

Цей сегмент зайняв 69% від усієї кількості об'єму продаж.

У травні 2021 року українці активно купували вживані автомобілі.

Так, за інформацією АвтоЦентр, минулого місяця зареєстрували 54 881 авто, з яких 37 762 одиниці - старі машини, ввезені в країну з-за кордону. Цей показник становить 69% від загального обсягу ринку в травні.

Зазначається, що картина імпортованих машин з пробігом дещо змінилася, адже тепер віддається перевага старим автомобілям із Європи, а не з США.

У першій десятці легковиків з пробігом тільки на останньому 10-му місці з'являється чисто американський Nissan Rogue. У моделі відзначено падіння продажу в 46%, порівнян з травнем минулого року. Те ж саме можна сказати про Volkswagen Jetta (-45,9%), Ford Fusion (-30%), Ford Escape (-32%). У той же час європейські моделі набирають обертів.

П'ятірку найпопулярніших старих авто відкриває Ford Focus. Серед лідерів він єдиний, хто показав в травні падіння в 6,18% порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

За минулий місяць цих машин привезли в Україну 1 199 одиниць, тоді як минулого року за аналогічний період українці купили 1 278 цієї моделі. В результаті модель втратила одразу три позиції в рейтингу і посідає тепер п'яте місце, хоча рік тому вона була другою.

На четвертій сходинці розташувався Renault Megane. У травні їх привезли на 77% більше, ніж в такому ж місяці роком раніше - 1 451 одиниця проти 819. Приріст настільки відчутний, що модель змінила свою позицію в рейтингу і перемістилася одразу з восьмої на четверту сходинку рейтингу.

Відкриває топ-3 рейтингу Skoda Octavia. У травні цього року модель наростила 70% обсягів і досягла результату в 1 593 зареєстрованих авто, порівняно з 933 в травні 2020 року. Такий приріст дозволив моделі піднятися на дві сходинки вгору.

Давній беззмінний лідер ринку вживаних авто - Volkswagen Passat. У травні він поступився першістю і тепер займає другий рядок у рейтингу найбільш популярних уживаних легкових машин, імпортованих в Україну. Модель наростила трохи обсягів у порівнянні з торішнім травнем (+7,7%) - 1 687 одиниць проти 1 566 авто за той же період в 2020 році. Однак цього виявилося недостатньо, щоб утримати пальму першості.

Вперше за довгий час перше місце в рейтингу займає європейський улюбленець - Volkswagen Golf. За рахунок зростання майже на 107% порівняно з травнем 2020-го модель стрибнула вгору на шість позицій. Якщо минулого року в травні було продано 848 екземплярів цієї моделі, то цього - 1 755.

Раніше розповідалося про те, як зміняться ціни на машини з пробігом після початку пільгового розмитнення "євроблях".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
546
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація