Що буде з цінами на бензин та дизельне пальне найближчим часом: експерт озвучив прогноз

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Що буде з цінами на бензин та дизельне пальне найближчим часом: експерт озвучив прогноз

УНІАН

Заправитися ними в останні дні стало дешевше.

Автомобілістам розповіли, чого очікувати з вартістю на бензин та дизельне пальне найближчим часом.

Про це в коментарі "Сьогодні" розповів заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.

Так, фахівець зазначив, що на ринку з'явилася нова тенденція: стали більше продавати преміального пального, ціни на яке не підлягають держрегулюванню. Експерт каже, що така практика помітна в Києві і містах-мільйонниках і мало популярна в глибинці, де доходи населення помітно нижче. Хоча, за його словами, в нормативних документах немає поділу пального на "звичайне" і "преміальне".

Рябцев очікує стабільних цін як на бензин, так і на ДП протягом найближчих днів, бо оператори ринку вже відреагували на нові, більш низькі, рекомендовані Кабміном ціни. А оскільки нові розрахунки від Мінекономіки з'являться ближче до дня Незалежності, то на ринку встановиться "ціновий штиль".

Головною ж причиною зниження цін в роздрібі називають здешевлення бензину і особливо дизпального в опті, яке почалося минулого тижня. За тиждень ціни на дрібнооптові партії ДП в середньому знизилися на 90 коп./л (-3,62%), на бензин - на 13-18 коп./л (-0,56%).

Додамо, нещодавно Міністерство економіки України опублікувало нову граничну вартість бензину та дизельного пального, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку. Із урахуванням граничних торговельних націнок максимальна ціна на "звичайний" бензин в роздрібних мережах не повинна перевищувати 31,67 грн/л, на "звичайне" дизпальне - 28,64 грн/л.

Наступна публікація