Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Штрафи і квоти на проїзд. Сотні вантажоперевізників стоять "між двох вогнів" на польському кордоні

Водії вантажівок потрапляють на штрафи через простій у пунктах пропуску до Польщі.

На українсько-польському кордоні через відсутність достатньої кількості дозволів вантажівки стоять у тижневих чергах, через що перевізники порушують терміни доставки та потрапляють на штрафи.

Про це йдеться у сюжеті відео на YouTube-каналі Zaxid.Net.

Зазначається, що деякі водії мусять весь час не вимикати холодильники у фурах, щоб не зіпсувався товар, а це сотні літрів солярки та тисячі гривень. При цьому вони ще й ризикують потрапити на штрафи за простій.

"Був виписаний протокол на автомобіль, який протермінував доставку вантажу на три дні і винесено рішення про накладення штрафу. Яка сума штрафу на сьогоднішній день я ще не знаю, але те що у мене стоїть наступний автомобіль, який також уже завтра буде перекручувати термін доставки вантажів – це 100%", - розповідає один із перевізників.

Ще один водій розповів, що він семисотий у черзі, а тому для проїзду через пункт пропуску йому доведеться чекати ще два тижні.

Більше того, навіть після того, як вантажівка перетнула кордон, замовник у Польщі може відмовитись від товару, адже він прийшов із значним запізненням.

Уся ця проблема спровокована обмеженою кількістю дозволів на перетин кордону вантажівками. Їх видає Польща. При цьому навіть коли перепустки потрапляють на українські пункти пропуску, то перевізникам їх видають лімітованими серіями на день.

У сюжеті зазначається, що на початку тижня прикордонники отримали близько 1970 пропусків, їх розділили між трьома пунктами, але видаватимуть не більше 60 на день, щоб вистачило до 23 серпня.

"23 серпня комісія має ухвалити рішення, яким чином діяти далі", - розповідає в. о. начальника "Укртрансбезпеки" у Львівській області Роман Лобода.

Перевізники своєю чергою вимагають видати усі дозволи одразу, а потім домовлятись із польською стороною про збільшення квот. При цьому вони вважають що взагалі потрібно закрити пункти видавання, а перепустки видавати уже на кордоні з Польщею.

При цьому невідомо, чи вдасться хоч якось вирішити проблему найближчим часом.

Один із перевізників розповів, що "Укртрансбезпека" вважає, що вирішити все має Міністерство інфраструктури, а в останньому "кивають" на Укртрансбезпеку", а потім усі ще й згадують про обмеження з польської сторони.

Нагадаємо, що митники затримали фуру на "євробляхах" з фальшивими документами. Волинянин намагався "зекономити" на розмитненні пів мільйона гривень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції