Стало відомо, коли у Верховній Раді можуть розглянути питання доступного розмитнення

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Стало відомо, коли у Верховній Раді можуть розглянути питання доступного розмитнення

УНІАН

Схоже, що протести таки дали результат.

Протягом останніх трьох днів "євробляхери" влаштували мітинг біля будівлі парламенту.

Власники автомобілів на європейській реєстрації вимагали від влади ухвалення законопроєкту щодо доступного розмитнення. У зв'язку з цим, мітингувальники заблокували рух на вулиці Грушевського в Києві та декількох інших містах.

Під вечір 5-го листопада "євробляхери" розблокували рух у центрі столиці для транспорту, але вони продовжили залишатися на своїх місцях до якоїсь конкретики.

Пізніше вони все ж прибрали машини з урядового кварталу після розмови з депутатами. У Верховній Раді їм пообіцяли вирішити питання доступного розмитнення до грудня 2020 року.

Зазначимо, що цей законопроєкт передбачає упорядкування структури акцизного податку та внесення відповідних змін до Податкового та Митного кодексів. Згідно з ними, пропонується звільнити від сплати акцизного податку нові та вживані транспортні засоби від 1 січня 2021 року.

Також передбачені пільги для власників автомобілів на єврономерах, які вже знаходяться на території України: протягом 180 днів з дня набуття законами чинності вони зможуть розмитнити автомобілі без застосування штрафних санкцій, але за умови сплати всіх митних платежів та добровільної сплати 8,5 тис. грн до держбюджету.

Окрім того, пропонується звільнити від сплати акцизу вже в 2020 році учасників та ветеранів АТО, які ввозять один легковий автомобіль (або вантажний повною масою до 3,5 тонни, або автобус, або причіп) для особистого користування.

Законопроєкт також передбачає від 1 січня 2021 року для старих авто, що не відповідають нормам Євро-4, ввести проведення техогляду протягом трьох місяців з моменту реєстрації і надалі не рідше одного разу на два роки.

Зараз ставки розмитнення складені таким чином, що легалізація вживаного автомобіля у деяких випадках сягають 250-650% від його митної вартості.

Наступна публікація