Страховка авто в Україні: хто від неї звільнений та який штраф у разі її відсутності

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Страховка авто в Україні: хто від неї звільнений та який штраф у разі її відсутності

Фото з відкритих джерел

Її повинен мати кожен водій.

Українським водіям розповіли про особливості страховки автомобіля.

Про це йдеться в "Фактах".

Зазначається, що автовласники в Україні мають щорічно оформляти обов’язкове автострахування ОСЦПВ. Автоцивілка покриває збитки, що завдані потерпілій стороні, у розмірі:

  • до 50 тис. грн – якщо ДТП оформлена за європротоколом;
  • до 130 тис. грн – якщо пошкоджений транспортний засіб;
  • до 260 тис. грн – у разі нанесення шкоди здоров’ю людей.

Загалом, ОСЦПВ повинен мати кожен водій. Від обов’язкового автострахування звільнені лише деякі пільгові категорії громадян: учасники бойових дій, зокрема, АТО/ООС, учасники Революції Гідності, інваліди війни, інваліди I групи, а також водії, які керують транспортним засобом, що належить інваліду I групи.

Страхові компанії надають знижку на ОСЦПВ у розмірі 50% пенсіонерам, ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідам II групи.

Відсутність обов’язкової автостраховки відповідно до закону України тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу (ст. 126 КУ про адміністративні правопорушення). Зазначимо, що штраф нараховується й коли страховка відсутня або прострочена, і якщо автомобілем керує людина, яка не вписана в поліс.

Сума штрафу становить від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тож, у 2021 році водіям, які не оформили автоцивілку, доведеться сплатити:

  • 425 грн – якщо ОСЦПВ оформлене, але не може бути пред’явлене працівнику поліції. Щоб уникнути такої ситуації, рекомендуємо оформляти електронний варіант або робити копію полісу;
  • 850 грн – поліс протермінований понад п’ять днів або зовсім не оформлений. 

Раніше розповідалося про те, коли страхова компанія може відмовити у відшкодуванні виплати за авто.

Наступна публікація