Чим відрізняється ОСЦПВ від КАСКО та Зеленої Карти Новини компаній

Чим відрізняється ОСЦПВ від КАСКО та Зеленої Карти

На ринку автострахування деколи складно зорієнтуватися не тільки новачкам, але і тим, хто вже давно за кермом.

У чому різниця між ОСЦПВ, КАСКО та Зеленою Картою?

Серед різних програм страхування, полісів та видів страховок легко заплутатися. Тому розберімося, що відрізняє різні види страхування та який страховий поліс краще вибрати.

Зараз на слуху у всіх водіїв три назви. Це ОСЦПВ, КАСКО та Зелена карта. У чому відмінності між ними та кому потрібно оформляти ці страховки?

Що страхує поліс ОСЦПВ або Автоцивілка?

ОСЦПВ, або автоцивілка - це обов'язковий поліс страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту. Законодавство України зобов'язує кожного водія мати поліс ОСЦПВ. Без нього забороняється використовувати транспортний засіб і за відсутність автоцивілки передбачені штрафи.
Навіщо потрібен поліс ОСЦПВ? Якщо станеться аварія, то винна сторона зобов'язується відшкодувати збитки, яких зазнає потерпіла сторона. Відшкодування стосується як майна, так і шкоди здоров'ю та життю. Тому, щоб врегулювати розв'язання подібних питань, існує поліс ОСЦПВ.

У разі ДТП виплати здійснює страхова компанія винуватця аварії. Є ліміт страхового відшкодування. На кінець 2020 року це 130 і 260 тис. грн за шкоду, заподіяну майну та життю та здоров'ю відповідно. Сам же страхувальник у разі ДТП не отримує ніякого відшкодування.

Розрахувати ціну поліса допоможе калькулятор ОСЦПВ Ukasko.ua. Зробити це можна за параметрами, або за номером автомобіля. Так можна порівняти пропозиції від різних страхових компаній і вибрати відповідну.

Що страхує повне КАСКО?

Тому, якщо ви шукаєте страхування, яке дозволить покрити збитки вашого майна, то зверніть увагу на поліс КАСКО. Страхування КАСКО направлено на захист вашого транспортного засобу. Поліс страхує ваш транспорт від будь-якого пошкодження: викрадення, несправності, пожежі, ДТП або навіть повне знищення. Ціна КАСКО і розмір виплат залежать від автомобіля та характеру пошкоджень.

Що страхує Green Card (Зелена карта)?

Ще один вид обов'язкового страхування - це Зелена карта. Зелена карта - це міжнародний поліс обов'язкового страхування відповідальності водіїв наземного транспорту https://ukasko.ua/uk/insurance/green-card. Зелена карта діє в ряді держав, які підписали між собою угоду про спільну міжнародну систему страхування.

Поліс Зеленої карти необхідно мати ще для перетину кордону. Відсутність Зеленої карти може стати причиною для того, щоб співробітники прикордонного контролю відмовили вам у пропуску через кордон.

За аналогією з ОСЦПВ, Зелена карта винуватця ДТП покриває збитки, завдані іншим особам. Відшкодування відбувається відповідно до законодавства тієї країни, на території якої сталася аварія. Термін дії страхування повинен охоплювати весь час перебування водія за кордоном.

Які штрафи, якщо немає страховки на автомобіль

За відсутність полісів обов'язкового страхування передбачені штрафи. Розмір штрафів також залежить від чинного законодавства. На сьогодні існують штрафи за відсутність страховки ОСЦПВ і Зеленої карти.
Якщо немає Зеленої карти, то розмір штрафів залежить від законодавства країни, в якій відбулося порушення. Наприклад, в Європі штраф за відсутність страховки в середньому починається від 1000 євро, що в безліч разів перевищує ціну поліса Зеленої карти у нас в країні. Також крім штрафів водія без обов'язкового страхування можуть депортувати з країни, винести заборону на наступні в'їзди в країну або заарештувати транспорт.

За відсутність ОСЦПВ передбачено два види штрафів.

  • Якщо поліс ОСЦПВ оформлений, але його немає при собі, то штраф становить 425 грн;
  • Якщо поліс ОСАГО відсутній взагалі або прострочений понад 5 днів, то штраф дорівнює 850 грн.

Також не забувайте про те, що якщо у вас немає полісів ОСЦПВ і Зелена карта, то весь збиток, нанесений з вашої вини, вам доведеться відшкодовувати самостійно. Але в деяких країнах, наприклад, в Європі, немає меж у відшкодування збитків. І тоді винуватець аварії зобов'язується довічно утримувати потерпілих.

Підсумок: Чим все-таки відрізняються ці види страховок між собою

Отже, давайте остаточно визначимося, в чому різниця між ОСЦПВ, КАСКО і Зеленою картою.

КАСКО

Це добровільне страхування. Територія дії поліса залежить від умов страхового договору. Страхує транспортний засіб власника поліса від пошкоджень, викрадення і знищення. Ціна встановлюється страховою компанією, в середньому становить 5% від вартості автомобіля. КАСКО можна оформити на автомобілі певного віку. За відсутність КАСКО штрафів немає.

Зелена карта

Це обов'язкове страхування, діє на території іноземних держав. Страхує відповідальність водія, ціна розраховується відповідно до формули, яку встановлює держава. Цей поліс зобов'язані оформляти всі власники наземного транспорту при виїзді за кордон у країну, яка є учасником міжнародної системи страхування Зелена карта. Штрафи та санкції за відсутність поліса Зеленої карти залежать від законодавства країни, на території якої сталася ДТП.

ОСЦПВ

Це обов'язкове страхування, діє на території України, страхує відповідальність водія, ціна демократична, розраховується відповідно до формули, яку встановлює держава. Цей поліс зобов'язані оформляти всі власники наземного транспорту. За відсутність поліса ОСЦПВ встановлений штраф. Тому не забувайте своєчасно оформляти ОСЦПВ. І робіть це вигідно, не переплачуючи, на Ukasko https://ukasko.ua/uk .

Хто звільняється від страховки ОСЦПВ

Деякі категорії громадян звільняються від оформлення ОСЦПВ. Це:

  • учасники бойових дій;
  • постраждалі учасники Революції Гідності;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни, визнані законом;
  • особи з інвалідністю I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами;
  • особи, які керують транспортним засобом, що належить особі з інвалідністю I групи, у його присутності.

Як вибрати оптимальну страхову компанію

При виборі страховки більшість людей в першу чергу звертають увагу на ціну поліса. Це, звичайно, важлива складова, але також завжди потрібно звертати увагу на швидкість виплат страхової компанії, на її рейтинг, відгуки користувачів. Всю цю інформацію зручно читати і порівнювати відразу на одній сторінці, як, наприклад, це представлено на агрегаторі цін Ukasko.ua. Це дозволяє мати повне уявлення про страхову компанію, з якою ви хочете укласти договір, і вибрати надійний поліс.

Наступна публікація