У Києві дорога евакуація автомобіля: як оскаржити суму і знизити її вдвічі

Дата публікації
Перегляди
476
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві дорога евакуація автомобіля: як оскаржити суму і знизити її вдвічі

Фото: УНІАН

КМДА та уряд мають різне бачення на тариф за транспортування авто.

У Києві власники автомобілів, які евакуювали через порушення правил паркування, платять 1270 гривень за транспортування своїх машин на штрафмайданчик. Але цю суму можна оскаржити і знизити вдвічі.

Про це повідомляє сайт UBR.

У 2013 році уряд затвердив порядок тимчасового затримання автомобілів, де було визначено цінник евакуації. Він становить 600 грн, а зберігання на стоянці коштує 120 грн за добу в перший тиждень і 20 грн/добу в наступні.

Водночас у 2020 році в КМДА вирішили, що інспекція з паркування має законне право самостійно встановити вартість евакуації і зберігання машин на штрафмайданчиках. Тоді у столиці з автомобілістів почали стягувати по 1270 грн за транспортування авто.

Через це Офіс генпрокурора порушив кримінальне провадження щодо керівництва Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та інспекції з паркування. Прокуратура вважає, що вони, а також директори трьох приватних фірм по евакуації створили "злочинне об'єднання".

Різницю між офіційним розміром штрафу і 1270 грн фігуранти справи розподіляли між собою, вважає слідство.

Один з підозрюваних прокуратурою чиновників, заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури Дмитро Рахматуллін впевнений, що КМДА мали законне право самостійно розробити вартість евакуацію.

За його словами, посилання на наказ уряду про розмір тарифу прописане в постанові №1102, яке визначило порядок тимчасового затримання ТЗ для співробітників Нацполіціі.

Інспекція з паркування, на його думку, повинна керуватися постановою №990, розробленою урядом спеціально для інспекції. У цьому документі немає вимоги застосовувати до порушників конкретний розмір плати.

Необхідність підвищення послуги з евакуації Рахматуллін виправдовує тим, що розроблені урядом тарифи були застарілими і економічно невигідними, і через них комунальні підприємства столиці "Кіевпастранссервіс" і "Центр організації дорожнього руху" зазнали збитків від 0, 5 млн до 1 млн грн.

Адвокатка Карина Фанштейн вважає, що норми наказу уряду повинні використовувати не тільки поліцейські.

"Прописані в наказі розміри стягнення повинні застосовуватися всіма підприємствами, установами і організаціями, які здійснюють діяльність, пов'язану з доставкою і зберіганням транспортних засобів. Тариф не залежить від суб'єкта, який виявив правопорушення, будь він інспектор або працівник Нацполіціі", – сказала Фанштейн.

На її думку, автомобілісти, які вже оплачували штраф в 1270 грн, наразі не зможуть домогтися повернення переплати або компенсації в судовому поряду. Поки стосовно чиновників КМДА триває слідство, будь-які обставини, які призводять обвинувачі, не можуть вважатися доведеними.

Однак автомобілісти, в яких ще не закінчився термін оскарження постанови про адміністративне стягнення за порушення правил парковки, можуть звернутися до суду і оскаржити таку постанову в рамках адміністративної справи.

"Як додаткова підстава потрібно посилатися на необхідність застосування розмірів плати, встановлених наказом міністерств від 2013 року", – зазначила Фанштейн.

Оскаржити постанову про адмінпорушення правил парковки можна лише протягом 10 днів з моменту його вручення. Проте варто наперед розрахувати, чи не перевищать судові витрати повернення переплаченої суми.

Раніше повідомлялося, що у Києві викрили групу ділків, які заробляли на безпідставній евакуації.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
476
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація