У Мінекономіки пропонують встановити граничну маржу на бензин та дизельне пальне

У Мінекономіки пропонують встановити граничну маржу на бензин та дизельне пальне

Associated Press

Йдеться наразі лише про карантинний період.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України пропонує на період карантину встановити граничну маржу на бензин та дизельне пальне.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Зазначається, що на період дії карантину Мінекономіки збирається встановити граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни ДП (не вище 7 грн/літр) та бензину (не вище 5 грн/літр).

Відповідні обмеження маржі для мереж автозаправних станцій пропонується внести до урядової "карантинної" постанови №1236 від 9 грудня 2020 р.

Середня вартість дизпалива (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm), що включає митні платежі (акцизний податок та ПДВ), повинна розраховуватися на підставі даних Platts CIF NWE за попередній календарний місяць/декаду.

Здійснювати розрахунки пропонується зобов'язати НАК "Нафтогаз України", який надаватиме їх Мінекономіки не пізніше 3 числа кожного місяця, а останнє – публікуватиме середні ціни одного літра ДП і бензину до 5 числа кожного місяця.

У відомстві пояснили, що введення тимчасового державного регулювання цін на продаж через мережі АЗС бензину А-92, А-95 і ДП шляхом встановлення граничної торговельної надбавки необхідне для запобігання зловживань суб'єктами господарювання й доступності моторного пального для населення.

Раніше розповідалося про те, що Кабмін заборонив мережам АЗС несподівано підвищувати ціни на пальне.