У поліції детально розповіли, за що будуть евакуювати авто

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тепер за неправильну парковку штрафуватимуть навіть без водія.

Сьогодні, 27 вересня, почали діяти нові стандарти зупинки, стоянки та паркування автомобілів.

Тепер інспектори отримали право виписувати штраф, не очікуючи водія, та евакуювати авто, пише перший заступник начальника Департаменту Патрульна поліція України Олексій Білошитський у Facebook.

Нарешті в законі чітко визначено випадки, коли авто можуть евакуювати:

  1. Поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;
  2. Розташовано у заборонених у ПДР місцях зупинки або стоянки, зокрема: на залізничних переїздах; на трамвайних коліях; на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях; на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
  3. Своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
  4. Розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
  5. Розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
  6. Перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
  7. Порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Під час евакуації автомобіля, місце неправильного паркування буде фіксуватись на фото чи відео.

Про арешт автівки водії будуть сповіщатись через пошту та повідомленням на мобільний. Як повідомляти тих власників, які не залишали відповідної інформації під час реєстрації ТЗ, наразі вирішують у МВС, щоб запровадити системний підхід під час евакуації.

Власники зможуть забрати свої автомобілі одразу після сплати штрафу та  вартості послуги із його транспортування та зберігання.

ВідеоНабули чинності нові штрафи за неправильне паркування

До 1 700 грн зростає покарання за неправильну парковку, а грубе порушення, як-от стоянка на дорозі у другому ряду, на "зебрі" чи трамвайних коліях дозволяє евакуювати авто навіть за відсутності власника. Фіксувати порушення, крім патрульних, будуть паркувальні інспектори - їх набиратимуть місцеві органи. 

Набули чинності нові штрафи за неправильне паркування

Раніше згадувалось, що влада розгляне можливість замовлення оригінальних номерних знаків в Інтернеті. Замовлення можна буде розмістити на сайті Сервісних центрів та сплатити послугу онлайн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції