Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Раді провалили законопроект, який посилював покарання викрадачам авто

Законопроект пропонував ув’язнювати злочинців на строк від п’яти до восьми років.

У вівторок, 15 січня, нардепи провалили голосування за посилення відповідальності за злом автівки із використанням електронних пристроїв.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Так, на голосування у другому читанні був винесений законопроект 8184, який мав внести зміни до Кримінального кодекса. Він передбачував підвищити строк ув’язнення від п’яти до восьми років. Увязнення очікувало б злочинців, які використовували спеціалізоване обладнання під час злому авто, не вперше ловились на автокрадіжках, або ж завдали "значної шкоди".

Як результат, за незаконне заволодіння авто, як і раніше, можна відбутися штрафом.

Цікаво, що "значним розміром" вартості авто в КК вказана сума від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно з податковим кодексом для цих статей КК "неоподатковуваний мінімум" – це 50% від суми прожиткового мінімуму (з 1 січня дорівнює 1853 грн.), Тобто значну шкоди оцінять у суму від 92650 до 231625 грн. Все що вище – це вже "великий розмір збитку". Тому за крадіжку "дорогого" авто покарання було б суворішим – позбавлення волі на термін від 7 до 12 років.

Ухвалення законопроекту у другому читанні підтримали лише 196 нардепів, а на доопрацювання в профільний комітет направили 197.

Варто відзначити, що законопроект стосувався і посилення відповідальності за проникнення у приватне помешкання за допомогою електронних пристроїв для злому охоронних систем.

Нагадаємо, що у Tesla подарують Model 3 тому, хто зламає електроніка електрокарів марки. У компанії вирішили перевірити програмне забезпечення авто на надійність.

Залиште свій коментар

Вибір редакції