Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Раді з’явився законопроект, який дозволить фотофіксацію порушень ПДР

Фотофіксацію планують зробити законною до початку 2019 року.

В Україні продовжують готувати базу, щоб узаконити штрафи за порушення ПДР зафіксовані автономними фото- та відеосистемами. Зокрема, Володимир Гройсман ініціював створення відповідного законопроекту.

Документ уже з’явився на сайті Верховної ради.

Передбачається, що фото- і відеофіксація почне функціонувати уже від січня 2019 року.

У законопроекті штрафувати наразі обіцяють саме власників автомобілів, а не водіїв. За порушення ПДР автомобілями із єврономерами штраф планують виписувати на людину, яка перетнула кордон на автівці. Тобто, у випадку із "євробляхами", це може бути людина, яка більше не з’явиться в Україні.

Загалом, ухвалення законопроекту № 9244 “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо надходження та спрямування адміністративних штрафів за порушення законодавства у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху” – одна з фінальних стадій запуску в Україні механізму фото- і відеофіксації порушень ПДР.

Разом з тим, уже навіть є розрахунки стосовно того, скільки коштів принесуть системи фото та відоефіксації до бюджету. За перший рік роботи система повинна буде виписати штрафів на 2,54 млрд грн. У 2020 році запланована прибутковість складе 4,8 млрд грн. У 2021 році – ті ж 4,8 млрд грн. Половина з отриманої суми піде на закупівлю нових камер і обслуговування наявних.

Нагадаємо, що стало відомо, коли Рада може остаточно вирішити проблему з "євробляхами". Нардепи планують розглянути відповідні законопроекти у листопаді.

Залиште свій коментар

Вибір редакції