У Верховній Раді розблокували підписання закону посилення габаритно-вагового контролю: що це означає

Автор
Андрій СурковАндрій Сурков
Дата публікації
Перегляди
481
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Верховній Раді розблокували підписання закону посилення габаритно-вагового контролю: що це означає

Фото: facebook/Артем Гриненко

Народні депутати відхилили два проєкти постанов про скасування закону.

Народні депутати Верховної Ради України розблокували підписання закону про посилення габаритно-вагового контролю на дорогах.

Про це повідомляє "Укрінформ".

Нардепи відхилили два проєкти постанов про скасування закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю" (№3743), що дозволить голові ВР Дмитру Разумкову підписати закон про ГВК та направити його на підпис президенту Володимиру Зеленському.

Народний депутат Олександр Сухов, який був автором одного з проєктів постанов, хотів скасувати цей закон, тому що він нібито суперечить принципу законодавчої збалансованості та зрозумілому тлумаченню законодавчих актів і їхньої урегульованості. Натомість Сухов пропонував допрацювати закон перед його ухваленням.

Авторка ще одного проєкту, нардеп Олександра Устінова вважає, що закон потрібно скасувати, тому що, за її словами, під час ухвалення документу були порушені вимоги Конституції та Регламенту ВР щодо процедури ухвалення парламентом законів.

Документ вводить можливість автоматичної фіксації порушень за відсутність дозволів щодо узгодження умов та режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень, чи документу про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів.

Також закон закріплює повноваження центрального органу виконавчої влади стягувати у судовому порядку плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.

Серед інших змін, передбачених законом:

  • посилення відповідальності перевізників за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм;
  • запровадження штрафу за відмову від габаритно-вагового контролю та за порушення, допущені при заповненні вантажовідправником товаро-транспортної накладної або інших передбачених законодавством документів на вантаж;
  • запровадження адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото і відеознімання, які могли бути зафіксовані і в автоматичному режимі;
  • встановлення відповідальності за невиконання водіями транспортних засобів, які перевозять пасажирів або вантаж, про зупинку транспортного засобу.

Раніше повідомлялося, що експерт розповів про нову систему контролю за фурами.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
481
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація