У Верховній Раді виступили проти підвищення дозволеної швидкості руху

У Верховній Раді виступили проти підвищення дозволеної швидкості руху

Фото: maximum.fm

Планувалося збільшення на 30 км/год.

Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності відхилив ініціативу про підвищення швидкості на дорогах.

Так, нардеп Сергій Гривко подав до Верховної Ради законопроєкт №3744, який збільшує “безкоштовний” ліміт перевищення швидкості з існуючих 20 км на годину до 50 км/год (на дорогах, що мають три і більше смуг в одному напрямку).

Законопроєктом передбачалось внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ліміт, під час перевищення якого починають діяти штрафні санкції, пропонували підвищити з існуючих 20 км/год до 30 км/год на міжнародних та національних автомобільних дорогах, які мають по одній смузі для руху в кожному напрямку; до 40 км/год на міжнародних та національних автомобільних дорогах, які мають дві смуги для руху в одному напрямку; до 50 км/год на міжнародних та національних автомобільних дорогах, які мають три і більше смуги для руху в одному напрямку.

Ухвалення законопроєкту мало б зменшити обмеження відносно швидкості руху на міжнародних та національних автомобільних дорогах, забезпечити скорочення витрат часу на проходження водіями автомобільного транспорту довгих відстаней, сприяти запобіганню втоми водіїв та дозволити знизити ризики, пов’язані з тривалим безперервним перебуванням водіїв за кермом.

Утім, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук завив, що українці не повинні "гнати, поки не втомився".

Нагадаємо, що зараз на деяких ділянках трас які мають три і більше смуг руху в одному напрямку і розділені відбійником максимальна швидкість руху обмежена 50 км/год, а «безкоштовний» ліміт складає лише 20 км/год.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація