У Верховній Раді зареєстрували ще один законопроєкт щодо "євроблях": про що він говорить

У Верховній Раді зареєстрували ще один законопроєкт щодо "євроблях": про що він говорить

УНІАН

Пільговий період хочуть подовжити.

У Верховній Раді від 25 травня зареєстрували ще один законопроєкт щодо автомобілів на європейській реєстрації.

Так, на офіційному сайті з'явився документ №5561 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення термінів в сфері оподаткування транспортних засобів ввезених на митну територію України з метою власного користування", який змінює правила розмитнення "євроблях".

Зазначається, що основною відмінністю є термін ввезення іномарок до України - його пропонують збільшити. Так, згідно з текстом пояснювальної записки, автори наполягають, що для рівноправності громадян необхідно змінити вже існуючий закон про пільгову розмитнення.

Один із авторів цього проєкту Закону Євгеній Брагар на своїй сторінці у Facebook розповів про його завдання.

"Завданнями цього проекту закону є створення можливості доступного розмитнення транспортних засобів, що ввозяться на територію України фізичними особами для власного користування. Тобто для тих, хто робив перезаїзди у 2021 році", - наголосив нардеп.

Якщо законопроєкт ухвалять, "транспортні засоби які ввезені повторно фізичною особою на митну територію України до 30 квітня 2021 року", можна буде розмитнити за пільговим тарифом.

Як відомо, від 15 травня в Україні набув чинності закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування яких є транспортні засоби" № 1402-ІХ. Закон ще 12 травня був підписаний президентом Зеленським разом із іншим - "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України" № 1403-ІХ.

Згідно з документами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п'яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Так, на пільгове митне оформлення дається 180 днів від моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.