Учасники ринку пального розповіли, яка спостерігається ситуація з бензином у різних областях України

Дата публікації
Перегляди
9188
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Учасники ринку пального розповіли, яка спостерігається ситуація з бензином у різних областях України

Фото: Associated Press

Експерти детально роз'яснили, що наразі відбувається з пальним у різних частинах країни.

Як відомо, від 1 липня деякі мережі АЗС заявили про відміну лімітів на відпускання пального "в одні руки", проте паливний ринок наповнений нерівномірно і говорити про те, що паливна криза в Україні закінчилася, передчасно.

Про це розповіли учасники ринку пального в коментарі Delo.ua.

Так, за словами директора з маркетингу "БРСМ-Нафта" Олександра Мельничука, на заході та півдні України дефіциту пального майже немає, оскільки постачання ресурсу, який завозиться до країни автомобільним транспортом, йде через західний кордон або через річкові порти Ізмаїл та Рені, які знаходяться на півдні Одеської області. Багато пального, ввезеного до України, зливається саме в цих регіонах, через що там навіть зникли черги на АЗС.

"Що стосується центру та сходу країни, то там дефіцит є. І наступним кроком має стати наповнення саме цих областей. Не на всіх заправках є всі види пального, вони з'являються один чи два, і навіть зараз є черги", - каже Мельничук.

Аналітик галузевого видання "НафтоРинок" Олександр Сіренко зазначає, що ситуація з постачанням покращилася у невеликих регіональних мереж, які навіть почали знижувати ціни на дизельне пальне.

"Це може призвести до того, що великі мережі втратять частину клієнтів, які підуть до регіональних мереж. Конкуренція зробить свою справу", - каже Сіренко.

Засновник групи "Прайм" Дмитро Леушкін каже, що наразі розпочалася збиральна компанія та збільшився попит на пальне у аграріїв.

"За моїми відчуттями, ринок наповнений на 75%. Якщо взяти західні регіони, то вони наповнені на 90%, а схід і північ - на 60-65%. І це об'єктивно, оскільки туди возити довше. Така ситуація триватиме досить тривалий період, оскільки раніше вся логістика нафтопродуктів в Україні була побудована на залізничних постачаннях до великих нафтобаз, звідки пальне розподілялося на АЗС бензовозами. Зараз же все возиться або через західний кордон, або з півдня", - каже Леушкін.

Читайте також:

Українські АЗС змінили ціни на бензин та дизель: яка тепер їхня вартість

"Весь світ вступив в епоху дефіциту": експерт розповів, що Європа надаватиме Україні пальне за залишковим принципом

У Мінекономіки назвали умову, за якої можуть подешевшати бензин та дизель на АЗС

Повʼязані теми:

Автор
Тетяна КурпітаТетяна Курпіта
Дата публікації
Перегляди
9188
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація