Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці почали частіше купувати автогаз, ніж бензин. Статистика

Автомобілісти починають частіше їздити на автогазі та встановлювати спецобладнання на свої машини.

За 2019 рік в Україні автомобілісти використали більше автогазу, ніж бензину.

Про це повідомляє Enkorr з посиланням на слова аналітика "Консалтингової групи А-95" Сергія Куюна.

У повідомленні зазначається, що минулоріч ринок скрапленого газу виріс на 11.1% і склав 2,03 млн тонн. До цього об’єму входить 110 тисяч тонн бутану, які були завезені в якості сировини на нафтохімічний завод "Карпатнафтохім".

При цьому кількість проданого бензину склала 1,95 млн тонн.

На думку експерта, така ситуація склалась через низького співвідношення роздрібних цін газу до бензину А-95, яке в середньому по 2019 р склало 42,2% проти 46,1% в 2018 року. Крім того, він вважає, що зростання попиту на автогаз зумовлене тим, що все більше водіїв обладнують свої авто ГБО, а також ті, хто уже їздять на скрапленому газі, почали більше його використовувати.

Видання передає, що за 2019 рік в Україні виробництво зрідженого вуглеводневого газу (ЗВГ) зросла на 6,1% до 438 тисяч тонн, але загалом доля вітчизняної сировини на ринку скоротилась.

Прямі поставки з РФ 2019 року виросли на 36%, до 694 тисяч тонн. Частка російського газу у балансі ринку підвищилася від 28 до 34%. Так, Росія повернула місце найбільшого джерела постачання ЗВГ, випередивши Білорусь.

Обсяг прямих поставок з Казахстану зріс на 18%, до 297 тисяч тонн, а їхня частка у балансі склала 14,6%.

Морський імпорт автогазу 2019 року збільшився до максимальних за весь період спостережень 58 тис. т, що відповідає 3% балансу ринку.

Нагадаємо, що прем’єр Гончарук назвав дату, коли зникнуть усі нелегальні АЗС. Очільник уряду оголосив "охоту" на тіньові автозаправки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції