Українські АЗС отримали нову граничну вартість пального: якою повинна бути максимальна ціна бензину та дизеля

Українські АЗС отримали нову граничну вартість пального: якою повинна бути максимальна ціна бензину та дизеля

УНІАН

Заправитися ним може стати дешевше.

Міністерство економіки України опублікувало нову граничну вартість бензину та дизельного пального, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

Про це йдеться на офіційному сайті відомства.

Так, середні розрахункові ціни для бензину наразі становлять 26,64 гривні за літр, для дизельного пального - 22,25 гривень за літр. Таким чином, середні ціни опустилися на 23 коп. і 35 коп./літр відповідно.

Із урахуванням граничних торговельних націнок максимальна ціна на "звичайний" бензин в роздрібних мережах не повинна перевищувати 31,64 грн/л, на "звичайне" дизпальне - 29,25 грн/л. Оприлюднення "Мінекономіки" середніх цін одного літра ДП і бензину буде проводитися щомісяця - 3, 13 і 23 числа.

Зазначимо, востаннє ці дані оновлювалися в середині липня.

Додамо, що Кабмін зовсім нещодавно вніс зміни в формулу розрахунку середньої ціни. Зокрема, в неї були включені логістичні та інші витрати мереж АЗС в розмірі 27 дол./т, або плюс 66 коп./л (з ПДВ) до вартості бензину і 73 коп./л (з ПДВ) - до ДП. Зокрема, були ухвалені зміни урядової постанови №1236 від 9 грудня 2020 року. Згідно з новою редакцією документа, на період дії карантину встановлені граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного пального (не вище 7 грн/літр) і бензину (не вище 5 грн/літр).

Раніше розповідалося про те, що відмова від пального трапиться раніше, ніж очікувалося.

Наступна публікація