Українським АЗС поки не збираються встановлювати регулювання вартості автогазу

Українським АЗС поки не збираються встановлювати регулювання вартості автогазу

УНІАН

Наразі це відбувається лише з бензином та дизелем.

Міністерство економіки України поки не бачить необхідності в регулюванні роздрібних цін на скраплений вуглеводневий газ.

Про це в коментарі для "Інтерфакс-Україна" розповів перший віце-прем'єр - глава відомства Олексій Любченко.

За його словами, міністерство уважно відстежує ресурсну і цінову ситуацію на паливному ринку. Зокрема, вплив на зростання цін на автогаз зробив недопоставку ресурсу через зміну постачальника нафтопродуктів "Роснефт" в Україні та перебування в ремонті протягом червня Мозирського НПЗ (Білорусь).

У той же час Любченко навів дані системи електронного адміністрування реалізації пального, згідно з якими вже в період від 1 липня до 1 серпня залишки автогазу виросли від 457,5 млн куб. м до 726 млн куб. м, бензину - від 504,7 млн ​​літрів до 724 млн літрів, дизпального - від 1 365,7 млн ​​літрів до 1 700 млн літрів.

Причинами подорожчання автогазу в липні-серпні експерти називають підвищення світових котирувань на нафту, традиційний максимальний піковий обсяг споживання LPG в серпні, а також дефіцит потужностей для його зберігання в Україні.

Додамо, що середня роздрібна ціна ресурсу від початку липня до 11 серпня зросла на 2,01 грн/л, тоді як оптові партії на ДПС подорожчали до 29 050 грн/т.

Раніше експерти розповіли водіям, на що чекати з цінами на автогаз найближчим часом.

Наступна публікація