Українських автомобілістів очікує значне подорожчання оливи та мастила

Українських автомобілістів очікує значне подорожчання оливи та мастила

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українських автомобілістів очікує значне подорожчання оливи та мастила

charivne.info

Виробники можуть підняти вартість на цілих 50%.

В Україні очікується суттєве подорожчання автомобільних оливи та мастила.

Про це повідомляє Enkorr із посиланням на міжнародне цінове агентство Argus.

Так, різке здорожчання базових олив розпочалося в листопаді й тривало в грудні 2020 року, а також у  січні 2021 року через скорочення їхніх постачань на ринок.

На тлі скорочення попиту через пандемію до 10-річного мінімуму впали обсяги нафтоперероблення в РФ, також істотно скоротили обсяги виробництва європейські й американські заводи. Профілактичні роботи на низці заводів Європи додатково підштовхнули ціни вгору.

За словами Дмитра Терентьєва, менеджера з розвитку бізнесу агентства Argus, ціни на базові масла почали зростати в червні 2020 року на тлі закінчення першої хвилі коронавіруса.

"Через різке скорочення попиту на бензин, дизпальне і гас у зв'язку з пандемією COVID-19 НПЗ у Європі, Азії та інших регіонах значно скоротили перероблення, що позначилося на обсягах виробництва базових масел. Для багатьох заводів маржинальність виробництва стала негативною. Через це частину НПЗ зупинилася на ремонти. При цьому попит на масла впав значно менше, ніж на моторне паливо", - каже експерт.

У підсумку на світовому ринку склався дефіцит масел, який штовхає ціни вгору.

"У звичайні роки взимку спостерігається зниження попиту і базові масла дешевшають, проте поточний зимовий сезон став винятком, і ми продовжуємо спостерігати значне перевищення попиту над пропозицією. Аналітики Argus прогнозують, що зростання цін може зберегтися до травня 2021 року і складе до початку літа близько 10% від поточних значень котирувань", - додав Терентьєв.

Зазначається, що базові масла на 80-90% формують вартість товарних олив і мастил, відповідно здорожчання продукції українських виробників складе не менше 50%.

Наступна публікація