Урівняння акцизу на автомобільне пальне: в енергетичній асоціації пояснили, що від цього виграє Україна

Урівняння акцизу на автомобільне пальне: в енергетичній асоціації пояснили, що від цього виграє Україна

Associated Press

Нещодавно було зареєстровано відповідний законопроєкт.

Народні депутати зареєстрували законопроєкт, яким хочуть урівняти акцизні податки на автомобільне пальне.

Як передає УНІАН, президент Української енергетичної асоціації Юлія Підкоморна розповіла про те, що саме від ухвалення цього законопроєкту виграє Україна.

"Ми як Асоціація підтримуємо законопроект № 4098. На нашу думку, він є найбільш оптимальним для здешевлення палива, збереження робочих місць і посилення позицій України", - зазначила Підкоморна.

За її словами, ухвалення парламентом законопроекту №4098 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збалансованості ставок акцизного податку на паливо" дозволить зберегти українську нафтопереробну галузь, знизити ціни на бензин і захистити вітчизняний паливний ринок від російської експансії.

Окрім того, на її думку, останні роки український паливний ринок істотно змінився - впала частка споживання бензину, який може повністю вироблятися в Україні, але зросла частка споживання автогазу, близько 80% якого наша країна змушена імпортувати переважно з Росії. Це сталося через незбалансовану податкову політику - акциз на бензин в 4 рази вищий, ніж на скраплений газ.

"За десять років ми, українці, інвестували в іноземні НПЗ майже 50 мільярдів доларів. З них лише у 2019 році надійшло в Білорусь 2,5 мільярда, в Росію - 1,4 мільярда доларів. З експортної країни ми перетворилися на імпортозалежну. Впевнена, що тільки завдяки діям зі збереження власного виробництва ми зможемо захистити державу і споживача від можливих потрясінь. Ми не маємо права як держава втратити діючі нафтопереробні заводи", - підсумувала президент УЕА.

Депутати хочуть урівняти акцизні податки на автомобільне паливо

Депутати хочуть урівняти акцизні податки на автомобільне паливо
  • Документом знижуються акцизи для бензину з 213 євро за тонну до 139,5 євро, для дизеля – так і залишається 139,5 євро за тонну, а для автомобільного газу акциз з 52 євро за тонну підвищується до 139,5 євро.