Кабмін розробив нові правила перевірки пасажирських перевізників

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Компанії потраплять до нового рейтингу, який вплине на частоту регулярних оглядів.

15 січня в Україні уряд ухвалив рішення про ризик-орієнтований підхід для перевірок перевізників.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури з посиланням на слова очільника відомства Владислава Криклія.

У публікації зазначається, що нововведення повинно підвищити безпеку пасажирських перевезень і спростити життя компаніям, які дотримуються вимог законодавства. Зокрема, для таких перевізників планові перевірки проходитимуть раз на п’ять років.

"Відтепер передусім перевірятимуть тих, у кого високі ризики через переобладнаний транспорт, велику кількість порушень ПДД, порушення режиму праці та відпочинку водіїв тощо", - йдеться у повідомленні.

Тобто сформується певний рейтинг перевізників на основі історії попередніх перевірок та порушень законодавства. Головними критеріями для складення такого списку стануть:

  • кількість аварій за участі машин перевізника за останні три роки,
  • кількість виявлених порушень режиму праці та відпочинку водіїв за останні два календарних роки,
  • кількість виявлених автобусів з порушеннями норм безпеки, комфортності та доступності для осіб з обмеженнями за останні два календарні роки,
  • кількість випадків зупинки транспортного засобу не в установленому місці або на відстані від краю проїзної частини дороги, що не дає змоги зайти/вийти особі з фізичними обмеженнями за останні два календарні роки,
  • кількість випадків ненадання водієм допомоги під час висадки/посадки особам з фізичними обмеженнями за останні два календарні роки,

На основі таких критеріїв Укртрансбезпека здійснюватиме перевірки не частіше одного разу на два роки у разі високого ступеня ризику. Не частіше одного разу на три роки – середнього рівня і раз на п’ять років, якщо ступінь ризику незначний.

До перевізників, які дотримуються вимог законодавства, планова перевірка приходитиме не частіше одного разу на п’ять...

Опубликовано Міністерство інфраструктури України Среда, 15 января 2020 г.

Нагадаємо, що в Україні серйозно спрощують життя вантажним перевізникам. Мінінфраструктури створило електронну товарно-транспортну накладну.

Залиште свій коментар

Вибір редакції