В Україні можуть дозволити водіям заробляти на порушниках ПДР

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні можуть дозволити водіям заробляти на порушниках ПДР

УНІАН

Донощик потенційно може отримати 10% від суми стягнення.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який може дозволити водіям заробляти на порушниках ПДР.

Так, цей документ отримав №5798 та має назву "Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі суспільства у заходах контролю за безпекою дорожнього руху та дотриманням правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів".

Існує програмне забезпечення, яке дозволяє використовувати смартфон як відеореєстратор. Водію треба буде поставити телефон під лобове скло авто та фіксувати ситуацію на дорозі. За повідомлення про порушників він буде отримувати 10% від суми штрафу.

Наразі самого тексту законопроєкт на сайті Верховної Ради ще немає, але вже відомо, що для того, аби обмін даними між поліцією і громадянами став можливий, буде використовуватися додаток “Дiя”, де будуть реєструватися водії, які бажають “допомогти поліції” в наведенні порядку на дорогах країни.

Раніше заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко наголосив на тому, що водій зможе натиснути на екран смартфону і останні 30 секунд відео з порушенням ПДР надійдуть до поліції, яка матиме право на основі цього відео скласти адмінпротокол на порушника.

Наступна публікація