В Україні набирає обертів нова автомобільна афера: що відомо

Автор
Андрій СурковАндрій Сурков
Дата публікації
Перегляди
2661
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні набирає обертів нова автомобільна афера: що відомо

Фото: Associated Press

Можна залишитися без машини та грошей.

В Україні все більше набуває популярності нова шахрайська схема під час продажу автомобіля.

Суть схеми полягає в тому, що автовласники розміщують оголошення про продаж транспортного засобу на відповідних інтернет-ресурсах. Шахраї, як правило, швидко відгукуються на пропозицію і хочуть купити авто.

Зловмисники пропонують заощадити кругленьку суму, оформивши договір купівлі-продажу без участі нотаріуса. Також вони розповідають легенду про скрутне становище і пропонують розплатитися за автомобіль частинами. Далі шахрай переконує, що має стабільну, добре оплачувану роботу і готовий щомісяця погашати борг, а перший платіж  зможе внести вже через тиждень.

Якщо власник погоджується з умовами шахрая і ще й ставить свій підпис у договорі, де вказано, що він тримав усю суму – він потрапив на гачок. Грошей продавець прогнозовано не отримує, а покупець через деякий час просто не відповідає на дзвінки.

Цікаво, що довести факт шахрайства складно, оскільки потерпілий сам розписався в отриманні грошей. Ситуація може ускладнитися, якщо злочинець перепродасть машину третій особі, легалізувавши таким чином угоду. Якщо суд все-таки ухвалює рішення на користь ошуканого продавця, автомобіль повертається законному власнику.

Аби не стати жертвою шахраїв, фахівці радять все таки не економити на послугах нотаріуса або оформити угоду в сервісному центрі МВС. Там можна передати документи на машину і отримати гроші, а заодно проконтролювати, що новий власник поставив автомобіль на облік. Не слід підписувати договір до тих пір, поки не будуть виконані всі умови угоди.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2661
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація