В Україні набудуть чинності більш жорсткі покарання за водіння напідпитку: що відомо

Дата публікації
Перегляди
38к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні набудуть чинності більш жорсткі покарання за водіння напідпитку: що відомо

Це каратиметься кримінальною відповідальністю та штрафами.

Від 1-го липня в Україні будуть впроваджені більш жорсткі покарання за водіння авто в нетверезому стані.

Як повідомляє Auto24, для водіїв діятиме кримінальна відповідальність, а також суттєво збільшиться сума штрафів.

Отже, штраф за водіння напідпитку збільшується від 10,2 тисячі гривень до 17-34 тисяч грн. А в разі повторного порушення новий штраф складе 51 тисячу грн. Крім штрафних санкцій, нововведення передбачають позбавлення прав на термін до 3 років.

Штраф та позбавлення прав передбачається за сам факт перебування за кермом у нетверезому стані. Якщо такий горе-водій спричинить ще й ДТП з тілесними ушкодженнями, то почне діяти інша норма закону, яка передбачає ще й позбавлення волі.

За які конкретні дії вводиться кримінальна відповідальність?

- керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

- передавання керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;

- відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп'яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;

- вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їхній основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до ухвалення рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

Раніше розповідалося про те, як штрафуватимуть "євробляхерів" за перевищення швидкості.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
38к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація