В Україні набули чинності обмеження на керування авто без відповідної підготовки: кого це стосується

В Україні набули чинності обмеження на керування авто без відповідної підготовки: кого це стосується

Фото: УНІАН

Вони почали діяти від 29 грудня.

В Україні набули чинності обмеження на керування автомобілем без відповідної підготовки.

Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС.

Так, від 29-го грудня 2021 року посвідчення водія в Україні видають з новими позначками та кодами. Зокрема, з'явиться інформація про складання практичного іспиту на автомобілі з автоматичною коробкою передач у вигляді коду "78".

Для цього права водія нового зразка мають графу 12 із позначенням типу трансмісії. Таким чином, якщо водій навчався їздити на "автоматі", то керувати ТЗ на "механіці" йому забороняється. Зміни не зачеплять тих водіїв, яким посвідчення водія були видані раніше.

У сервісних центрах МВС вважають, що нові норми у посвідченні водія є елементом міжнародної транспортної політики, внеском у покращення безпеки на дорогах, полегшення вільного пересування українців за кордоном.

"Такі нововведення – це ще один крок до приведення бланку національного посвідчення водія у відповідність до міжнародних стандартів", - йдеться у повідомленні.

Також замість різних піктограм (наприклад, очок) на посвідченні водія будуть розміщені коди. Таким чином документи будуть максимально адаптовані до європейських. Окрім того, серед нововведень для водіїв – збільшення терміну дії теоретичного іспиту від 3 місяців до 2 років. Але він не може діяти довше, ніж свідоцтво про закінчення автошколи.

Читайте також:

Водійські документи не відображаються в "Дії": автомобілістам розповіли, що потрібно робити

Як відновити загублене водійське посвідчення: куди звертатися та які необхідні документи

Автомобілістам розповіли, чи потрібно змінювати водійське посвідчення з нерозділеними категоріями на нове

Повʼязані теми:

Наступна публікація