В Україні незаконна їзда на мопеді або скутері може призвести до шаленого штрафу: що відомо

Дата публікації
Перегляди
31к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні незаконна їзда на мопеді або скутері може призвести до шаленого штрафу: що відомо

Фото: Associated Press

Грошове покарання за їзду на цьому виді транспорту без відповідної категорії може "вилитися" у неймовірну суму.

У зв’язку зі здорожчанням та нестачею пального багато громадян перейшли на більш економний транспорт. Зокрема, це мопеди, скутери, електровелосипеди тощо.

Проте, через особливості чинного українського законодавства, використання мопеда може стати водієві у чималу суму, передає Дорожній адвокат. Замість економії водій може отримати великі штрафи та залишитись без транспортного засобу.

Зокрема, в Україні для керування мопедом чи скутером передбачено отримання спеціальної категорії водіння "А1". З категорією "В", чи навіть з категорією "А" заборонено керувати мопедом. Керування мопедом без наявності категорії "А1" забороняється та передбачає жорстку відповідальність. Так, відповідно до ч. 2 ст. 126 КУпАП керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, передбачає накладення штрафу в розмірі 3 400 грн.

Водночас згідно з ч. 5 ст. 126 КУпАП повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, передбачає вже накладення штрафу в розмірі 40 800 грн, з позбавленням права керування транспортним засобом строком від п’яти до семи років та із платним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Тобто, якщо водія мопеда зупинять повторно протягом року при відсутності у нього категорії А1, це стане йому в 40 800 грн, з одночасним позбавленням прав керування строком від 5 до 7 років. Водночас можуть вилучити і сам мопед.

Часто сума штрафу за керування мопедом без посвідчення водія в кілька разів перевищує вартість самого мопеда. Тому їзда на мопеді без наявності спеціальної категорії є надто дорогим задоволенням.

Читайте також:

Українські бійці отримали автомобілі задля виконання бойових завдань: що це за машини

У Європі зростає попит на дорогі вживані авто: топ-10 моделей із пробігом

Водійське посвідчення відтепер можна обміняти в міграційній службі

Наступна публікація