В Україні підготували нові штрафи для далекобійників

Автор
Андрій СурковАндрій Сурков
Дата публікації
Перегляди
1958
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні підготували нові штрафи для далекобійників

Фото: УНІАН

Вже ухвалено відповідний законопроєкт.

Верховна Рада у вівторок, 2 лютого, ухвалила у першому читанні законопроєкт щодо автоматичної фіксації габаритно-вагових параметрів.

Про це повідомляє Мінінфраструктури.

Зазначимо, що йдеться про законопроєкт №3742 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю", який покликаний законодавчо закріпити можливість фіксації порушень габаритно-вагових параметрів в автоматичному режимі.

За відповідний законопроєкт віддали свій голос 308 народних депутатів.

Також відповідно законопроєкту "Укртрансбезпека" матиме право стягувати у судовому порядку плату за проїзд для вантажівок, які порушують вагові параметри.

Крім того, документом встановлюється відповідальність вантажовідправника як першої ланки у вантажних перевезеннях і значно підвищується відповідальність автоперевізників за недотримання габаритно-вагових норм.

Ухвалені нормативи пов’язані із законопроєктом №3743, який також чекає на друге читання у парламенті. Він посилює відповідальність учасників перевезень і вводить нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів, а саме:

  • Штраф для вантажовідправників за порушення під час внесення відомостей у товарно-транспортні накладні або інші документи на вантаж у розмірі 34 тисячі грн;
  • Штраф для користувачів (власників) транспортних засобів за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм в залежності від % перевантаження: до 2 % включно у розмірі 1 700 грн; від 2% до 5% у розмірі 5 100 грн; від 5% до 10% у розмірі 8 500 грн; (залишені без змін) від 10% до 20% у розмірі 17 тисячі грн; (залишені без змін) від 20% до 30% у розмірі 34 тисячі грн; понад 30% у розмірі 51 тисячі грн;
  • Штраф за відмову від проходження ГВК у розмірі 51 тисячі грн;
  • Штраф для посадових осіб суб’єктів господарювання, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності та/або водіїв за невиконання законних вимог працівників "Укртрансбезпеки" щодо перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, усунення порушень законодавства з безпеки на автомобільному транспорті або створення перешкод для виконання покладених на них обов’язків, завдань у розмірі 51 тисячі грн.

Раніше розповідалося про те, що в Україні з'явиться 50 комплексів для зважування транспортних засобів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1958
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація