Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні понад 1,5 тисячі АЗС продають контрабандне пальне - експерт

Такі заправки здебільшого працюють нелегально.

На території України працює близько півтори тисячі нелегальних АЗС. Коефіцієнт бензиново-дизельних заправок, які працюють в обхід податків складає 15-17%. Щодо зрідженого газу, то нелегальних пунктів близько 30-50%.

Про це заявив директор "Консалтингової групи A-95" Сергій Куюн в інтерв’ю для "Главком".

"Така ситуація б’є не тільки по легальних операторах, вона відбивається на надходженні податків, впливає на якість нафтопродуктів на ринку", - сказав Куюн.

Найімовірніше нафтопродукти, які продають на таких заправках, завозять до України як авіаційне пальне. Акциз на нього усемеро нижчий. При цьому, об’єми у яких завозять авіапальне до України перевищують реальні потреби ринку у 30%. Цю частку змішують із дизелем та продають у роздріб.

На ввезенні контрабандного пального зацікавлені заробляють близько 100 євро на тоні, говорить експерт.

"За вісім місяців цього року цей сегмент ринку, де пальне використовується не за призначенням, склав 160 тис. тонн. Це вже перевищило рівень поставок всього минулого року щодо авіакеросину", - додав він.

Через таку ситуацію бюджет зазнає великих збитків.

"Згідно з нашими оцінками, за 8 місяців це дірка у 950 млн грн. Основні поставки цього авіакеросину йдуть через порт у Миколаєві. Дуже дивно, що податкова не бачить цього", - підсумував Куюн.

Натомість, якщо без будь-яких підстав знизити вартість бензину, то знову ж таки це нашкодить бюджетові "Укравтодору", який інвестують у ремонт доріг.

АЗС, бензин, заправка, автогаз_1
УНІАН

Нагадаємо, що раніше експерт пояснив, чому ціни на бензин продовжать бити антирекорди. В Україні прогнозують чергове подорожчання бензину, дизеля і автогазу.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції