В Україні серйозно спрощують життя вантажним перевізникам

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мінінфраструктури створило електронну товарно-транспортну накладну.

В Україні вантажоперевізники тестують єдину електронну товарно-транспортну накладну, яка повинна повністю замінити паперовий документ.

Про це в інтерв’ю "Економічній правді" розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Він зауважив, що кожного року друкується порядку 500 млн товарно-транспортних накладних і їхніх копій, які загалом обходяться бізнесу у мільярд гривень на рік. Як наслідок, усі ці витрати лягають на кишені звичайних українців.

Криклій пояснив, що тепер Мінінфраструктури хоче вирішити цю проблему та замінити паперову накладну на електронну. Вона має низку переваг:

  • дозволяє пришвидшити бізнес-процеси,
  • дозволяє облік автомобільних вантажних перевезень у єдиній системі,
  • з'являється єдина точка доступу різних відомств до всіх необхідних реєстрів,
  • прискорює процес перевірки перевізника,
  • дозволяє отримати актуальну інформацію у реальному часі,
  • дозволяє моніторинг діяльності контролювальних органів на місцях.

"Ключова мета Міністерства інфраструктури України – це повна цифровізація транспортних послуг із одночасним забезпеченням сервісу найвищої якості", - говорить він.

Криклій зазначив, що на транспортному порталі e-transport.gov.ua вже працює сервіс для тестування електронних накладних е-ТТН. Для цього створено спеціальну базу даних, до якої вносяться відомості від комерційних систем документообігу, які обслуговують вантажоперевізників.

За його словами, пілотний проєкт з е-ТТН розпочали для загальних груп товарів. Далі планують оцифрування товарно-транспортних накладних для підакцизних груп товарів.

Нагадаємо, що в Україні планують брати додаткову плату за проїзд іноземних фур. Відповідний законопроєкт може з'явитись уже 2020 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції