В Україні скасовують пільги на розмитнення електромобілів, це може стати помилкою

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це призведе до їхнього подорожчання.

Від 1-го липня в Україні скасовують пільги для розмитнення електромобілів.

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт “Про митний тариф”, яким передбачено зміну класифікації транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами. Ним скасовується норма щодо відміни ПДВ (20%) на ввезення електромобілів в Україну.

Відтепер, класифікація таких авто буде відбуватися не за окремим кодом (8703 90 10 10), а за кодами для нових (8703 80 10 10) та старих (8703 80 90 10) автомобілів, що зробить неможливим подальше використання пільги зі звільнення від сплати ПДВ.

Подібний крок, швидше за все, призведе до подорожчання електрокарів на 20-30%. Як наслідок, це призведе до зменшення попиту на них. Принаймні, так вважає генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олег Назаренко.

Зазначимо, що перед цим власників електроавтівок звільнили від ПДВ та мита до 31-го грудня 2022 року. Акцизний податок розраховувався відповідно до ємності акумулятора і становив 1 євро за кіловат. Навіть для електромобілів з ємними батареями це була символічна сума (30-150 євро).

Окрім того, власники електромобілів не платять за користування дорогами. Адже “дорожній збір” включено у вартість пального, яке електромобілям не потрібно.

Залиште свій коментар

Вибір редакції